Po úspešnom prvom polroku sme sa ocitli pred výzvou udržať našliapnuté tempo. V priebehu leta 2021 sme sa rozhodli vylepšiť program R! Academy, čo prinieslo skvelé výsledky. Pozrite sa, ako sa nám darilo.

Súbežne s odštartovaním novej Rozbehni sa! Academy pre stredné školy sme otvorili prihlasovanie do Rozbiehátora. Vďaka tomu sme mohli stredoškolákom okrem ostatného vzdelávacieho obsahu prinášať príbehy inkubovaných nápadov v reálnom čase, čo žiakom poslúžilo ako ďalšia dávka inšpirácie a dôkaz, že sa to naozaj dá.

R! Academy 4.0

Vymysleli sme v poradí štvrtú verziu programu Rozbehni sa! Academy pre stredné školy. Program pozostáva z 5 praktických modulov, ktoré doplnia už existujúce podnikateľské vzdelávanie na školách. Je možné ich absolvovať prezenčne aj dištančne a nevyžadujú si potrebu prekopať školské osnovy. Medzi moduly patria:

  • Spoznaj podnikanie – interaktívny príbeh prvopodnikateľa Adama, slúžiaci ako úvod do R! Academy
  • Vymysli inovatívny nápad – modul vzdelávajúci o tom, ako rozpoznávať nové podnikateľské nápady
  • Prípravka – 30 minútový videokurz, ktorý vzdelávava o tom, ako si overiť, či je nápad dostatočne dobrý na to, aby z neho mohol byť fungujúci biznis
  • R! kurz – 11 video lekcií o tom, ako rozbehnúť nápad so 100€ priamych nákladov
  • R! LIVE – napínavé príbehy našich rozbiehačov, vďaka ktorým žiaci môžu nazrieť priamo do kuchyne rozbiehania

 

Výsledky R! Academy

Začiatkom školského roka 2021/2022 sme obdržali vyše 70 prihlášok stredných škôl. Do programu napokon nastúpilo 60 z nich. Na každej škole sme vyškolili jedného ambasádora. Naši ambasádori priviedli do tejto edície programu vyše 1500 žiakov, za čo im patrí obrovská vďaka. Viac o výsledkoch R! Academy sa dozviete v infografike nižšie.

 

53 podporených biznis nápadov

V priebehu uplynulého roka sme poskytli podporu až 53 nápadom formou konzultácie či sprístupnením R! kurzu. Na jeseň sme spustili Rozbiehátor, do ktorého nastúpilo 24 tímov a jednotlivcov. Ich príbehy vám prinesieme v najbližších týždňoch. Medzitým si môžete prezrieť, ako priebežne program zhodnotili.

Čo nás teraz čaká?

V prvom kvartáli 2022 ukončíme aktuálnu edíciu R! Academy. Žiakov čaká ešte zhodnotenie modulu R! LIVE, výstupom ktorého bude napísanie krátkej eseje o tom, čo sa zo sledovania vybraného príbehu naučili. Esej bude môcť každý žiak prihlásiť do súťaže o hodnotné ceny. Na konci programu tiež každý žiak vyplní záverečný prieskum. Nadväzuje na úvodný prieskum, v rámci ktorého sme sa každého žiaka opýtali na jeho názory a postoje k podnikaniu. Porovnanie týchto dát nám po uplynutí polročného programu umožnia zistiť, či a aká zmena nastala vo vnímaní podnikavosti na úrovni jednotlivcov, tried aj všetkých zapojených škôl.

Na základe spätných väzieb súčasne pracujeme na aktualizácii R! Academy. Prihlasovanie do ďalšieho však už prebieha, bližšie informácie o programe ako aj prihlášku nájdete TU.

Takisto nás čaká finále práve prebiehajúcej edície Rozbiehátora. Finálové prezentácie nápadov a ich výsledkov prebehne online dňa 16.2.2022.

Aktuálne prihlasovanie do ďalšieho kola Rozbiehátora je otvorené do 28.2.2022, bližšie informácie a prihlášku nájdete TU.

 

 

Ďakujeme našim partnerom

Bez nich by sme nedokázali sprístupniť kvalitný edukačný obsah tisíckam žiakom ročne. Ďakujeme! 🙂