Rozbehni svoj nápad s profi podporou

Prihlás sa do inkubačného programu Rozbiehátor do 5. februára

OVERÍŠ SI KVALITU NÁPADU

Ukážeme ti, ako si overiť, či je o tvoj nápad záujem ešte predtým, než investuješ tisícky € za profi logo či vytvorenie eshopu.

VYHNEŠ SA CHYBÁM

Naučíš sa, ako správne rozbiehať nápady podľa jednoduchého postupu. Pochopíš, čo robiť a nerobiť na začiatku.

POMÔŽEŠ DOBREJ VECI

Tvoj príbeh bude inšpirovať študentov na školách o tom, ako sa dá rozbehnúť rýchlo, lacno a bez zbytočného rizika.

Rozbiehátor I

V prvej časti programu prejdeš od biznis modelu k zákazníckemu prieskumu za 5 týždňov.

 • Rozbiehaš sa online z pohodlia domova
 • Jasná štruktúra, ako rozbiehať biznis z absolútnej nuly
 • Výborný a trefný feedback ku každej časti
 • Poznanie, ako začať bez štartovacieho kapitálu
 • Časová investícia 4-6 hodín týždenne

Rozbiehátor II

Ak tvoj nápad "prežije" zákaznícky prieskum, za 7 týždňov vytvoríš prototyp, web a získaš prvé objednávky.

 • Nadstavbový program pre absolventov Rozbiehátora I
 • Zistíš, či je o tvoj produkt skutočný záujem
 • Porozumieš celému procesu testovania nápadov
 • Dostaneš 100€ grant a individuálneho mentora
 • Časová investícia 8-10 hodín týždenne

Ako prebieha Rozbiehátor

5. február 2023

Prihlásenie nápadu

Prihlás svoj nápad vyplnením online prihlášky. Prihlásiť sa môže ktokoľvek bez akýchkoľvek obmedzení. Program je vhodný pre nápady v úvodnej myšlienkovej fáze ako aj pre nápady, ktoré už spravili prvé kroky k rozbehnutiu, ale ešte nemajú pravidelných zákazníkov. DÔLEŽITÉ: Existujú 3 typy nápadov, ktoré nepodporujeme, pretože neprejdú našimi K.O. kritériami. Prečítaj si o nich tu.

6.-9. február 2023

Selekcia a štipendium

Zo všetkých prihlásených nápadov vyberieme 15-25 s najväčším potenciálom. Tieto nápady dostanú plné štipendium a účasť v programe v hodnote 454€ zdarma vďaka podpore našich partnerov.

Selekcia nápadov bude prebiehať v dvoch kolách. V prvom kole si interný tím Rozbehni sa! prejde prihlásené nápady a vyberie 30-40 nápadov. V druhom kole zrealizujeme s vybranými nápadmi krátke online pohovory. Výsledných finalistov odsúhlasí porota zložená zo zástupcov partnerov.

11.-12. február 2023

Rozbiehací kemp

Pre vybrané tímy a ich sprievodcov z radov učiteľov zorganizujeme 2-denný kemp, v rámci ktorého odštartujeme Rozbiehátor. Podujatie prebehne na hoteli Satel*** v Poprade a účasníkom hradíme ubytovanie a plnú penziu.

Môžeš sa tešiť na praktické workshopy v téme biznis model, analýza konkurencie, cenotvorba a zákaznícky prieskum. Takisto sa na kempe zoznámiš s ostatnými Rozbiehačmi a vytvoríme si podporné skupinky pre celý program.

13. február - 15. marec 2023

Rozbiehátor I

Nastupuješ do prvej časti programu. Počas 5 týždňov premyslíš biznis model, spravíš skúšku správnosti nápadu cez čísla a zrealizuješ základný zákaznícky prieskum. K dispozícii budeš mať video lekcie, online pracovný zošit a 2 individuálne konzultácie nápadu. Presný priebeh Rozbiehátora I si prečítaj tu.

O svojom rozbiehaní mikrobloguješ na R! LIVE. Každý týždeň pridáš krátky textový alebo video príspevok o svojich aktivitách a ponaučeniach. Tvoj profil bude chránený heslom a prístup k nemu bude mať široká verejnosť až v čase, keď zverejníš svoj web.

15. marec - 10. máj

Rozbiehátor II

Nápady, ktoré absolvujú Rozbiehátor I pokračujú v nadstavbovom programe Rozbiehátor II. V rámci neho vytvoria prototyp nápadu, predajný web a pokúsia sa získať prvé objednávky.

Ako podporu dostanú 5 individuálnych konzultácií, kompletné video návody, individuálneho mentora, podporu pri tvorbe testovacieho webu a 100€ grant pre pokrytie základných nákladov.

Každý týždeň pokračuješ v mikroblogovaní na R! LIVE. Vzniká tak príbeh, ktorý ukazuje, ako sa tvoj nápad každý týždeň vyvíja. Ten je stále chránený heslom a majú k nemu prístup len vybraní študenti. Celý príbeh sa zverejní až po spustení tvojho webu, kedy už nápad nebude potrebné utajovať. 

10.-12. máj 2023

Finálové prezentácie

Program ukončíme finálovými prezentáciami. Budeš mať možnosť prezentovať výsledky svojej práce a získať 500€ mikrogrant pre pokračovanie svojho nápadu. Hodnotiaca porota bude zložená zo zástupcov partnerov. Prebehne viacero finálových prezentácií - 10. mája je plánované finále ONLINE, 11. mája v Košiciach pre tímy z KSK a 12. mája v Banskej Bystrici pre tímy z BBSK.

Prihlás svoj nápad a získaj

 • Až 7 individuálnych konzultácií tvojho nápadu
 • Prístup k rozsiahlym video návodom ako začať od nuly
 • Podporu pri tvorbe testovacieho webu na mieru
 • Individuálneho mentora a 100€ na prototyp
 • Napojenie na expertov a investorov po skončení programu

Stiahni si náhľad prihlášky tu.

Časté otázky

Hľadáme podnikavých ľudí z celého Slovenska, ktorí sa chcú naučiť rozbehnúť svoj nápad a rozvinúť svoju tvorivosť. Takýchto rozbiehačov učíme ako začať s nápadom od nuly a otestovať jeho potenciál. Chceme, aby ich príbehy inšpirovali ostatných na R! LIVE.

Prihlášky nápadov prijímame 2x ročne v októbri a februári. Sleduj našu stránku, aby si neprepásol termín prihlásenia – ten aktuálny je 5.2.2023

Potenciál tvojho nápadu posúdi odborná komisia zložená zo zástupcov Rozbehni sa! a partnerov. V prípade potreby bližších informácií o tvojom nápade sa s tebou spojíme emailom alebo telefonicky.

Prihlásiť sa môže ktokoľvek bez akýchkoľvek vekových obmedzení. Program funguje v slovenskom jazyku. Je vhodný pre nápady v úvodnej myšlienkovej fáze ako aj pre nápady, ktoré už spravili prvé kroky k rozbehnutiu, ale ešte nemajú pravidelných zákazníkov. 

Existujú 3 typy nápadov, ktoré nepodporujeme, pretože neprejdú našimi K.O. kritériami. Prečítaj si o nich tu.

Vďaka podpore našich partnerov môžeme ročne podporiť až 30-50 nápadov kompletným 12 týždňovým programom Rozbiehátor.

Okrem úvodného rozbiehacieho kempu a finálových prezentácií nie. Program je 100% funkčný online. Podklady sú v podobe výukových videí a konzultácie prebiehajú online. Nepravidelne organizujeme spoločné stretnutia, tie sú však nepovinné a z dôvodu networkingu účastníkov.

Je potrebné splniť 3 jednoduché veci – mať nápad v úvodnej fáze, kapacitu pracovať na nápade 4-10 hodín týždenne a ochotu mikroblogovať na R! LIVE 1x týždenne.

Počet členov tímu nie je pre nás dôležitý. Pri vybraných aktivitách s obmedzenou kapacitou ponúkame účasť pre maximálne 2 osoby z tímu.

Prihlášku tvojho nápadu budú vidieť len zástupcovia Rozbehni sa! a zástupcovia partnerov. Nikto nebude tvoj nápad šíriť tretej strane. Obsah individuálnych konzultácií je dôverný. Tvoj nápad je u nás v bezpečí.

Konzultovať nápady a odborne garantovať programy bude Juraj Kováč, zakladateľ Rozbehni sa!. Juraj pomohol otestovať stovky nápadov a má v tejto téme bohaté skúsenosti.

Nič sa nedeje. Úspešne si otestoval, že o túto verziu tvojho nápadu nie je záujem. Spoločne si to vyhodnotíme a pripravíme plán B pre tvoj nápad. To, že prvá verzia nápadu nemusí fungovať, je úplne bežná vec. To podstatné je, že budeš vedieť svoj nápad upraviť a opätovne ho otestovať v malom.

Naučíme ťa ako si vytvoriť vlastný web a pomôžeme ti s technickými časťami. Je lepšie, aby si sa sám naučil, ako robiť jednoduché úpravy webu a nebol odkázaný na tretiu stranu.

Podporené nápady

Našimi programami prešlo za posledné roky viac ako 100 nápadov. Inšpiruj sa ich príbehmi na R! LIVE a spoznaj, ako s našou pomocou rozbehli svoj nápad bez rizika a s minimálnym štartovacím kapitálom.

Prenájom kvalitného, slowfashion oblečenia od lokálnych značiek fungujúceho na princípoch cirkulárnej ekonomiky.
Príbeh Web 

Interiérové textilné handmade hojdačky pre hravé deti a obnovenie hojdania ako neodmysliteľnú súčasť detstva. 
Príbeh Web 

Dvojgeneračná rodinná firma, ktorá prináša do výzdoby svatieb, plesov a osláv váš osobný príbeh. 
Príbeh Web 

Výroba liečivých sirupov z ihličia oživuje tradičné recepty našich starých rodičov na posilnenie imunity.
Príbeh Web 

Alternatívny tuhý čistič šetrný k prírode, použiteľný v teplej aj v studenej vode, vhodný aj na stanovačku.
Príbeh Web 

Systém monitorovania tlakových nádob pre gastro prevádzky, vďaka ktorému vás nezaskočia prázdne sudy s nápojmi.
Príbeh Web 

Rozbehni svoj nápad chytro

90% nápadov nezarába, pretože produkt nikto nechce. Preto na začiatku svoj produkt nebuduj, ale otestuj. 

Prihlás svoj nápad a nauč sa ako rozbiehať nápady bez rizika.

Potrebuješ viacej času na rozhodnutie? Registruj sa a získaj 30 minútový podnikateľský kurz ako rozbiehať nápady zdarma.

Čo hovoria úspešní absolventi

Pavol Roško

Wigloo
Veľmi praktické rady a pomôcky na otestovanie nápadu. Už nikdy neminiete zbytočne čas a peniaze na zdanlivo "potrebné" veci, ale investujete ich tam kde sú dôležité a podstatné.

Veronika Keresztesová

NONI hojdačky
Dostala som pomocnú ruku v začiatkoch a prepracovala sa z takmer nuly k hotovému produktu. Veľmi mi to pomohlo a myslím, že by som bez tejto pomoci nebola tam, kde som.

Soňa Pekarovičová

CentrumDys
Získala som odvahu posunúť nápad niekam, kam by som sa neodvážila. Zdá sa mi neuveriteľné, že za taký krátky čas, sa dá podnikanie rozbehnúť.

Anežka Železnáková

Elang
Od samotného počiatku nás sprevádzala malá pochybnosť, či o náš nápad bude záujem a či máme na to, aby sme podnikali. R! naše váhanie zamenilo za prvých zákazníkov.

Dana Skuhrová

Anad
Vďaka zrozumiteľným návodom a konzultáciám som šla krok za krokom a nemohla sa nikde zabudnúť či zamotať 🙂 Skvelý zážitok s reálnym výsledkom. Veľa som sa naučila. Ďakujem.

Dávid Sontág

Objal
Na podnikanie som nemal dostatočné vedomosti ani odvahu. Rozbehni sa! do podnikania "roztlačilo" a naučilo ako to môžem zvládať aj sám. Ďakujem.