Rozbehni svoj nápad s profi podporou

Prihlás sa do inkubačného programu Rozbiehátor

OVERÍŠ SI KVALITU NÁPADU

Ukážeme ti, ako si overiť, či je o tvoj nápad záujem ešte predtým, než investuješ tisícky € za profi logo či vytvorenie eshopu.

VYHNEŠ SA CHYBÁM

Naučíš sa, ako správne rozbiehať nápady podľa jednoduchého postupu. Pochopíš, čo robiť a nerobiť na začiatku.

ZÍSKAŠ PROFI PODPORU

Dostaneš individuálne konzultácie, prístup k 40+ video návodom a štartovací kapitál na pokrytie úvodných nákladov.

Rozbiehátor I

V prvej časti programu prejdeš od biznis modelu k zákazníckemu prieskumu za 5-6 týždňov.

 • Rozbiehaš sa online z pohodlia domova
 • Jasná štruktúra, ako rozbiehať biznis z absolútnej nuly
 • Výborný a trefný feedback ku každej časti
 • Poznanie, ako začať bez štartovacieho kapitálu
 • Časová investícia 4-5 hodín týždenne

Rozbiehátor II

Ak tvoj nápad "prežije" zákaznícky prieskum, za 7-8 týždňov vytvoríš prototyp, web a získaš prvé objednávky.

 • Nadstavbový program pre absolventov Rozbiehátora I
 • Zistíš, či je o tvoj produkt skutočný záujem
 • Porozumieš celému procesu testovania nápadov
 • Dostaneš 300€ grant a individuálneho mentora
 • Časová investícia 6-7 hodín týždenne

Ako prebieha Rozbiehátor

31.1 - 14.2.2024

Prihlásenie nápadu

Prihlás svoj nápad vyplnením online prihlášky. Prihlásiť sa môžu študenti stredných a vysokých škôl, ktorí majú program zdarma vďaka podpore našich partnerov. Ostatní záujemcovia o program sa môžu zapojiť tu. Program je vhodný pre nápady v úvodnej myšlienkovej fáze, a tiež pre nápady, ktoré už spravili prvé kroky k rozbehnutiu, ale ešte nemajú pravidelných zákazníkov.

TERMÍNY PRIHLÁSENIA:
31. január - nápady študentov z KE a PO kraja
7. február - nápady študentov z BA, TT a NR kraja
14. február - nápady študentov z BB, TN a ZA kraja

DÔLEŽITÉ: Existujú 3 typy nápadov, ktoré nepodporujeme, pretože neprejdú našimi K.O. kritériami. Prečítaj si o nich tu.

6. február - 5. marec 2024

Štartovacie semináre

Rozbiehátor odštartujeme online seminárom, na ktorom predstavíme prihláseným nápadom, ako program funguje. Prijmeme všetky prihlásené nápady, ktoré splnia naše K.O. kritériá.

Každý tím dostane online pracovný zošit a prístup k Rozbehni sa! video kurzu, aby mohol pracovať na jednotlivých zadaniach. Po spustení programu tímy nastupujú do prvej časti Rozbiehátora.

Termíny štartovacích seminárov (prebehnú online):

6. február 11:00 - 12:30 - tímy z KE a PO kraja
20. február 11:00 - 12:30 - tímy z BA, TT a NR kraja
27. február 11:00 - 12:30 - tímy z BB kraja
5. marec 11:00 - 12:30 - tímy z TN a ZA kraja

Február - Apríl 2024

Rozbiehátor I

Tímy nastupujú do prvej časti programu. Počas 5-6 týždňov premyslia biznis model, spravia skúšku správnosti nápadu cez čísla a zrealizujú základný zákaznícky prieskum. K dispozícii budú mať video lekcie, online pracovný zošit a 2 individuálne konzultácie nápadu. Presný priebeh Rozbiehátora I si môžete prečítaj tu.

O svojom rozbiehaní tímy mikroblogujú na R! LIVE. Každý týždeň pridajú krátky textový alebo video príspevok o svojich aktivitách a ponaučeniach. Profily sú chránené heslom a prístup k nim bude mať široká verejnosť až v čase, keď tímy zverejnia svoje weby.

19. marec - 18. apríl 2024

Mentoringové semináre I

Rozbiehátor I ukončíme mentoringovým dňom, na ktorom nápady prezentujú mentorom svoje výsledky a ponaučenia. Mentori v spolupráci so zástupcami partnerov vyberú, ktorým nápadom udelia 300€ štipendium pre rozvoj nápadu v druhej časti Rozbiehátora.

Počas podujatia prebehne aj individuálny mentoring pre postupujúce nápady. Pre hostí a ambasádorov programu budú pripravené zaujímavé prednášky. 

Plánované termíny mentoringových seminárov (prebehnú prezenčne):

19. marec 8:30 - 13:30 Košice
27. marec 8:30 - 13:30 Bratislava
16. apríl 8:30 - 13:30 Banská Bystrica
22. máj 8:30 - 13:30 Žilina

Marec - Máj 2024

Rozbiehátor II

Nápady, ktoré absolvujú Rozbiehátor I, pokračujú v nadstavbovom programe Rozbiehátor II. V rámci neho vytvoria prototyp nápadu, predajný web a pokúsia sa získať prvé objednávky.

Ako podporu dostanú 5 individuálnych konzultácií, kompletné video návody, individuálneho mentora, podporu pri tvorbe testovacieho webu a 300€ grant pre pokrytie základných nákladov.

Každý týždeň pokračujú v mikroblogovaní na R! LIVE. Vzniká tak príbeh, ktorý ukazuje, ako sa ich nápad každý týždeň vyvíja. Celý príbeh sa zverejní až po spustení webov nápadov, kedy už nápad nebude potrebné utajovať. 

Máj - Jún 2024

Mentoringové semináre II

Inkubačný program Rozbiehátor bude ukončený ďalším cyklom mentoringových seminárov. Tie prebehnú v krajoch, ktoré program finančne podporujú a tímy budú môcť získať mentoring a finačné odmeny pre ďalší rozvoj svojho nápadu. Termíny podujatí a detaily ocenení budeme komunikovať tímom individuálne.

Prihlás svoj nápad a získaj

 • Až 7 individuálnych konzultácií tvojho nápadu
 • Prístup k rozsiahlym video návodom ako začať od nuly
 • Podporu pri tvorbe testovacieho webu na mieru
 • Individuálneho mentora a 300€ na prototyp

Stiahni si náhľad prihlášky tu.

Časté otázky

Hľadáme podnikavých študentov stredných a vysokých škôl z celého Slovenska, ktorí sa chcú naučiť rozbehnúť svoj nápad a rozvinúť svoju tvorivosť. Učíme ich, ako začať s nápadom od nuly a otestovať jeho potenciál. Chceme, aby ich príbehy inšpirovali ostatných na R! LIVE.

Prihlásiť sa môžu študenti stredných a vysokých škôl z celého Slovenska. Program funguje v slovenskom jazyku. Je vhodný pre nápady v úvodnej myšlienkovej fáze ako aj pre nápady, ktoré už spravili prvé kroky k rozbehnutiu, ale ešte nemajú pravidelných zákazníkov. 

Existujú 3 typy nápadov, ktoré nepodporujeme, pretože neprejdú našimi K.O. kritériami. Prečítaj si o nich tu.

Vďaka podpore našich partnerov môžeme ročne podporiť až 30-50 nápadov kompletným 12-týždňovým programom Rozbiehátor.

Inkubačný program je 100% funkčný online. Podklady sú v podobe výukových videí a konzultácie prebiehajú online. Jedinou výminkou je mentoringový seminár a finálové prezentácie. Na nich však môžu tímy získať štartovací kapitál, takže sa oplatí prísť:) 

Je potrebné splniť 3 jednoduché veci – mať nápad v úvodnej fáze, kapacitu pracovať na nápade 4-6 hodín týždenne a ochotu mikroblogovať na R! LIVE 1x týždenne.

 

Počet členov tímu nie je pre nás dôležitý. Pri vybraných aktivitách s obmedzenou kapacitou ponúkame účasť pre maximálne 2 osoby z tímu.

Prihlášku tvojho nápadu budú vidieť len zástupcovia Rozbehni sa! a zástupcovia partnerov. Nikto nebude tvoj nápad šíriť tretej strane. Obsah individuálnych konzultácií je dôverný. Tvoj nápad je u nás v bezpečí.

Konzultovať nápady budú konzultanti Rozbehni sa! pod vedením Juraja Kováča, zakladateľa Rozbehni sa!. Rozbehni sa! tím pomohol otestovať stovky nápadov a má v tejto téme bohaté skúsenosti.

Nič sa nedeje. Úspešne si otestoval, že o túto verziu tvojho nápadu nie je záujem. Spoločne si to vyhodnotíme a pripravíme plán B pre tvoj nápad. To, že prvá verzia nápadu nemusí fungovať, je úplne bežná vec. To podstatné je, že budeš vedieť svoj nápad upraviť a opätovne ho otestovať v malom.

Naučíme ťa, ako si vytvoriť vlastný web a pomôžeme ti s technickými časťami. Je lepšie, aby si sa sám naučil, ako robiť jednoduché úpravy webu a nebol odkázaný na tretiu stranu.

Čo hovoria úspešní absolventi

Pavol Roško

Wigloo
Veľmi praktické rady a pomôcky na otestovanie nápadu. Už nikdy neminiete zbytočne čas a peniaze na zdanlivo "potrebné" veci, ale investujete ich tam kde sú dôležité a podstatné.

Veronika Keresztesová

NONI hojdačky
Dostala som pomocnú ruku v začiatkoch a prepracovala sa z takmer nuly k hotovému produktu. Veľmi mi to pomohlo a myslím, že by som bez tejto pomoci nebola tam, kde som.

Soňa Pekarovičová

CentrumDys
Získala som odvahu posunúť nápad niekam, kam by som sa neodvážila. Zdá sa mi neuveriteľné, že za taký krátky čas, sa dá podnikanie rozbehnúť.

Anežka Železnáková

Elang
Od samotného počiatku nás sprevádzala malá pochybnosť, či o náš nápad bude záujem a či máme na to, aby sme podnikali. R! naše váhanie zamenilo za prvých zákazníkov.

Dana Skuhrová

Anad
Vďaka zrozumiteľným návodom a konzultáciám som šla krok za krokom a nemohla sa nikde zabudnúť či zamotať 🙂 Skvelý zážitok s reálnym výsledkom. Veľa som sa naučila. Ďakujem.

Dávid Sontág

Objal
Na podnikanie som nemal dostatočné vedomosti ani odvahu. Rozbehni sa! do podnikania "roztlačilo" a naučilo ako to môžem zvládať aj sám. Ďakujem.