Pre školy - Rozbehni sa!

Vylepšite podnikateľské vzdelávanie na škole

Zapojte žiakov do 5 praktických vzdelávacích modulov

EFEKTÍVNE

Nemusíte búrať osnovy a zavádzať nový predmet. Doplníte svoje ekonomické vzdelávanie len o 3 vyučovacie hodiny praktických workshopov a zadaní.

INOVATÍVNE

Podporíte žiakov k vytváraniu a sledovaniu inovatívnych podnikateľských nápadov. Zistia ako rozbiehať nápady bez rizika so 100€ štartovacieho kapitálu.

OVERENÉ

Naučili sme základy rozbiehania biznis nápadov viac ako 5000 ľudí a pomohli vzniknúť stovkám podnikateľských nápadov. Všetko čo učíme máme overené v praxi.

Vzdelávacie moduly

Pripravili sme 5 online vzdelávacích modulov, ktoré prakticky doplnia podnikateľské vzdelávanie na vašej škole. Vyškolíme vášho koordinátora ako ich jednoducho napojiť na existujúce predmety a programy, ktoré realizujete.

Inšpiratívny príbeh Adama

V rámci predstavenia programu žiakom v triede pustíte interaktívny príbeh ich rovesníka. Tento modul je vhodný na začiatok, pretože:

 • Je podaný hravou a interaktívnou formou
 • Je skutočný a stotožní sa s ním každý stredoškolák
 • Ukáže žiakom, že stredná škola je ideálny čas pre sebazdokonaľovanie
 • Inšpiruje žiakov byť kreatívni a využívať čas zmysluplne

Vymysli inovatívny nápad

Prostredníctvom 20-minútového modulu žiakov naučíme, ako rozpoznávať nové podnikateľské nápady. Modul im pomôže:

 • Pasívne si všímať, čo ľudia potrebujú
 • Nasadiť si rozbiehačskú optiku
 • Kriticky premýšľať nad užitočnsťou nápadov
 • Osvojiť si podnikavého ducha

30-minútová Prípravka

Žiakom ukážeme, ako si overiť,  či je ich nápad dostatočne dobrý na to, aby z neho mohol byť fungujúci biznis. Naučia sa ako:

 • Rozpoznávať nové nápady a posudzovať ich potenciál
 • Vytvárať biznis modely a vylepšovať ich tipmi od zákazníkov
 • Testovať nápady pomocou prototypov do 100€
 • Postupovať podľa 11 jednoduchých krokov

Plný prístup k R! kurzu

Všetkým žiakom, ktorí prihlásia nápad, udelíme prístup k R! kurzu v hodnote 59 EUR zdarma. Naučia sa ako postupovať krok po kroku pri testovaní svojho nápadu.

 • 11 video lekcií ako testovať nápady so 100€
 • 6 bonusových video návodov od expertov
 • 28 tutoriálov ako vytvoriť predajný web
 • samostatný prístup každému členovi tímu

Napínavé príbehy rozbiehačov

Všetci žiaci budú mať možnosť cez platformu R! LIVE nazrieť rozbiehačom priamo do kuchyne, vďaka čomu:

 • Zistia, ako prebieha rozbiehanie nápadu v priamom prenose
 • Budú svedkami zdarov i nezdarov našich rozbiehačov
 • Spíšu vlastné ponaučenia zo sledovaných príbehov
 • Presvedčia sa, že sa to dá 🙂

Referencie

Kornélia Lohyňová

ambasádor, Hotelová akadémia, Bratislava
Nepoznám lepší, logickejší a jednoduchší kurz rozvoja podnikania. Preto ho odporúčam kolegom zo všetkých typov škôl. Rozvíjať podnikateľský mindset je s Rozbehni sa! naozaj jednoduché, ohlasy študentov sú úžasné a výsledky sa dostavia veľmi rýchlo.

Miroslava Čopová

ambasádor, Gymnázium, Veľký Krtíš
Projekt Rozbehni sa! je pre učiteľa výbornou pomôckou a pre študenta skvelou inšpiráciou. Je to prehľadný a zrozumiteľný formát o tom, ako v sebe objaviť nápad a ako ho ďalej rozvíjať. Ako ambasádorka som zapojená už tretí rok a odporúčam to všetkým kolegom.

Vybrané podporené nápady

17-ročná Táňa z Námestova navrla ročný vzdelávací program pre ZŠ a SŠ, zameraný na osvetu a ochranu mládeže proti šikane a kyberšikane.
Príbeh Web 

Vysokoškolák Michal roky pracoval na prototype dreveného bycikla do mesta aj do hôr. Chýbala mu však predajná stratégia, s ktorou sme mu pomohli.
Web 

Ešte na výške Saška s Lukášom začali oživovať tradičné recepty na ličivé sirupy z ihličia od starých rodičov. Dnes majú rozbehnutý biznis.
Príbeh Web 

Dvojičky stredoškoláčky vytvorili originálne hry, pri ktorých sa môžete zabaviť s rodinou či priateľmi a vytvoriť si tak nezabudnuteľný zážitok.
Príbeh Web 

Doktorand Adam vymyslel zariadenie na vyhľadávanie skrytých strát v systéme stlačeného vzduchu, čím firmám šetrí náklady.
Príbeh Web 

Zapojte svoju školu do programu Rozbehni sa! Academy

Vďaka podpore našich partnerov máme každý polrok 50 štipendií pre školy.
Zapojte sa do 10. septembra a získate účasť v programe zdarma.

Čo získate?

 • doplnkový vzdelávací program praktického podnikateľského vzdelávania
 • 5 vzdelávacích online modulov pre doplnenie výučby podnikania
 • farebný vytlačený certifikát o absolvovaní programu pre každého žiaka
 • plný prístup do video kurzu v hodnote 59€ pre každý prihlásený nápad
 • spätnú väzbu každému prihlásenému nápadu v rámci online biznis fóra
 • možnosť pre žiakov sledovať rozbiehanie reálnych nápadov so 100€
 • dopadovú štúdiu rozvoja podnikavosti zapojených žiakov
 • prehľadný admin prístup & vyškolenie koordinátora

Čo musíte splniť?

 • prihlásiť školu do 10. septembra vyplnením prihlášky
 • vyčleniť 1 koordinátora programu na škole
 • absolvovať 1 dňové úvodné školenie koordinátora
 • zapojiť do programu aspoň 1 celú triedu
 • dokončiť celý cyklus 6-mesačného programu

Harmonogram Rozbehni sa! Academy

V priebehu školského roka prebehnú dva 6 mesačné turnus programu.
Prvý prebehne od septembra do februára a druhý od januára do júna. Nižšie nájdete harmonogram prvého turnusu.

14-16. september

Školenie ambasádorov

Registrujte svoju školu do 10. septembra. V prihláške vyplníte, ktorého termínu online školenia pre ambasádorov by ste sa chceli zúčastniť. Na školení Vášmu koordinátorovi detailne predstavíme ciele programu a jeho rolu ambasádora. Všetky úlohy si bude môcť prakticky prejsť.

September - Október

Predstavenie & workshopy v triedach

Po školení budete mať priestor predstaviť program Vašim žiakom.  Tí individuálne prejdú modulmi Prípravka (30 minút) a Vymysli nápad (20 minút).

Po 1-2 týždňoch usporiadate v triedach malý workshop, na ktorom so žiakmi zhodnotíte Prípravku a odovzdáte im certifikáty o absolvovaní (tie Vám pošleme).

Zároveň si žiaci predstavia nápady, ktoré vymysleli po zhliadnutí modulu Vymysli nápad. Trieda nápadom udelí Ceny sympatie. 

24. október - 5. november

Biznis fóra & Rozbiehátor selekcia

Žiaci, ktorí si chcú vyskúšať podnikanie, môžu prihlásiť svoje nápady na konzultáciu do 24. októbra. Každý prihlásený nápad od nás dostane spätnú väzbu na biznis model a plný prístup do Rozbehni sa! kurzu. Zástupcov tímov takisto pozveme na online Biznis fórum, kde im vysvetlíme ako svoj nápad jednoducho otestovať.

Zo všetkých prihlásených nápadov vyberieme 15-25 najzaujímavejších, ktoré pozveme do 12 týždňového inkubačného programu Rozbiehátor. Dostanú individuálne konzultácie, 100€ grant na zhotovenie prototypu, podporu pri tvorbe predajného webu a individuálneho mentora. Ich povinnosťou bude každý týždeň mikroblogovať na R! LIVE o tom, ako rozbiehajú svoj nápad.

8. november - 17.december

Sledovanie nápadov na R! LIVE

Vzdelávací program sa nekončí ani pre žiakov, ktorí nemajú nápad, čas alebo ambíciu pre rozbehnutie vlastného nápadu. Dostanú príležitosť sledovať ako rozbiehajú svoje nápady ostatní mladí ľudia. Na príkladoch iných zistia, že sa to dá a podniknie nemusí byť veľká veda.

Týmto žiakom predstavíte nápady v Rozbiehátore pomocou video vizitiek. Každý žiak si vyberie jeden nápad, ktorý bude sledovať na R! LIVE počas 12-týždňového inkubačného programu. Po ukončení prvej časti programu (5 týždňov) žiaci krátko predstavia, ktorý nápad sledovali a čo sa v prvej časti naučili.

3. január - 16. február

Rozbiehátor II & sledovanie nápadov

Po Svietkoch prebieha druhá časť inkubačného programu Rozbiehátor. Žiaci s nápadmi pokračujú v ich rozbiehaní.

Ostatní žiaci pokračujú v sledovaní  rozbiehania nápadu, ktorí si zvolili. Na konci celého programu napíšu krátku esej o tom, čo sa naučili.

21. február - 1. marec

Vyhodnotenie programu

Predstavenie výsledkov inkubačného programu Rozbiehátor premietnutím záverečného videa o tímoch, ktoré úspešne otestovali svoj nápad. 

V triede prebehnú takisto prezentácie žiakov, ktorí aktívne rozbiehali svoj nápad. Prezentácie si takisto pripravia žiaci, ktorí sledovali ako sa rozbiehajú nápady na R! LIVE.

Časté otázky

Náš program Rozbehni sa! Academy dopĺňa a vylepšuje existujúce podnikateľské vzdelávanie (Aplikovaná ekonómia, Cvičná firma…).
Ponúka 5 online modulov, ktoré naučia vašich žiakov ako vymýšľať inovatívne podnikateľské nápady a otestovať ich so 100€.
Moduly jednoducho zahrniete do výuky prostredníctvom praktických workshopov a zadaní. 
Určite áno! Náš program je stavaný aj pre žiakov, ktorí nemajú ambíciu aktívne podnikať.  V rámci programu budú sledovať ako rozbieha svoj nápad so štartovacím kapitálom 100€ iný podnikateľský tím. Nahliadnu tak do zákulisia rozbiehania nápadov a zistia, že podnikať sa dá začať aj popri škole s minimálnym štartovacím kapitálom
Nie, nemusia. V úvodnej časti absolvujú základnú Prípravku (30 minút) a modul Vymysli inovatívny nápad (20 minút). Následne absolvuje program väčšina žiakov pasívnou formou v roli “sledovateľov”. Budú sledovať tímy, ktoré reálne rozbiehajú svoje nápady. Získajú tak základný prehľad o tom, ako rozpoznávať inovatívne nápady a ako ich rýchlo a lacno testovať.
Vyškolíme koordinátora programu na vašej škole. Bude vedieť kedy a ako použiť vzdelávacie moduly a doplniť tak existujúce podnikateľské vyučovanie v triede. “Neukrojí to” z výučby viac ako 3 vyučovacie hodiny počas polročného predmetu.
Prinášame riešenia na 2 problémy súvisiace s podnikateľským vzdelávaním a nápadmi prvopodnikateľov. V prvom rade ukazujeme ako vymýšľať inovatívne podnikateľské nápady (nie kaviarne, kaderníctva ani eshop s oblečením). Následne učíme ako spraviť prvé kroky a otestovať nápad do 100€ a neísť do zbytočného rizika.
Každý prihlásený nápad od nás dostane plnú verziu Rozbehni sa! videokurzu v hodnote 59€. Takisto bude pozvaný na Biznis fórum v rámci ktorého mu vysvetlíme ako postupovať pri testovaní nápadu.  Najlepšie nápady budú mať šancu zapojiť sa do nášho inkubačného programu Rozbiehátor.

Tím

WordPress Theme built by Shufflehound. © Rozbehni sa! 2019