Vylepšite podnikateľské vzdelávanie na škole

Zapojte žiakov do praktických vzdelávacích aktivít

EFEKTÍVNE

Nemusíte búrať osnovy a zavádzať nový predmet. Doplníte svoje ekonomické vzdelávanie o praktické vzdelávacie aktivity.

INOVATÍVNE

Naučíte mladých, ako vymýšľať inovatívne nápady a ako ich otestovať bez zbytočného rizika iba za 100€ priamych nákladov.

OVERENÉ

Všetko, čo učíme vo vzdelávacích moduloch, máme overené v praxi na 300+ rozbehnutých podnikateľských nápadoch.

Ako to funguje?

Projekt kopíruje školský rok a pozostáva zo 4 aktivít v rámci 3 vzdelávacích rovín. Ako prvú aktivitu môžete žiakom premietnuť video moduly z našej ponuky, ktoré ich inšpirujú k podnikaniu.

Druhým krokom je poldenné Biznis fórum, ktoré vieme zrealizovať priamo u vás na škole. Vybraní žiaci sa na prípadových štúdiách naučia ako rozbiehať biznis nápady rýchlo a lacno.

Tí, ktorých podnikanie zaujme, môžu vymyslieť vlastný nápad a okrem individuálnej konzultácie sa s ním zapojiť do 3-mesačného inkubačného programu Rozbiehátor.

7279
ABSOLVENTOV VZDELÁVANIA
281
PODPORENÝCH NÁPADOV
123
ZAPOJENÝCH ŠKÔL

Referencie

Kornélia Lohyňová

ambasádor, Hotelová akadémia, Bratislava
Nepoznám lepší, logickejší a jednoduchší kurz rozvoja podnikania. Preto ho odporúčam kolegom zo všetkých typov škôl. Rozvíjať podnikateľský mindset je s Rozbehni sa! naozaj jednoduché, ohlasy študentov sú úžasné a výsledky sa dostavia veľmi rýchlo.

Miroslava Čopová

ambasádor, Gymnázium, Veľký Krtíš
Projekt Rozbehni sa! je pre učiteľa výbornou pomôckou a pre študenta skvelou inšpiráciou. Je to prehľadný a zrozumiteľný formát o tom, ako v sebe objaviť nápad a ako ho ďalej rozvíjať. Ako ambasádorka som zapojená už tretí rok a odporúčam to všetkým kolegom.

Jarmila Krasňanská

ambasádorka, SOŠ podnikania, Senec
Ak hľadáte niečo atraktívne, kreatívne na rozvoj podnikavosti študentov, môžem Rozbehni sa! vrelo odporúčať. Jednoduchými logickými krokmi "nakopne" študentov pri hľadaní vlastných podnikateľských nápadov. A čo je najlepšie, tie životaschopné nápady aj uviesť do reálneho života. A to je cesta, ktorá našich študentov oslovuje!

Erika Hrušková

ambasádorka, Evanjelické gymnázium, Tisovec
Skvelý tím z projektu Rozbehni sa! určite doporúčam. Už niekoľko rokov našich žiakov zaujme, zabaví a motivuje. Konzultácie k podnikateľským nápadom sú inšpiratívne a povzbudzujúce. Som vďačná za tento projekt.

Dagmar Stančíková

ambasádorka, Obchodná akadémia Martin
Vďaka zapojeniu do R! sa mi darí zlepšovať kvalitu vzdelávania. Inšpirujúce videá „šité na mieru“, rozbiehačská prípravka a konzultácie s mentormi rozvíjajú žiakov a ich skryté schopnosti. Mám veľkú radosť z úspechov žiakov a samozrejme aj z toho, že sa mi darí plniť poslanie učiteľa.

Jana Petkaničová

SOŠ beauty služieb, Košice
Mnoho mladých chce mať svoj biznis. Na otestovanie podnikateľského zámeru je projekt Rozbehni sa! ako stvorený. Žiaci sa pomocou 11 jednoduchých krokov naučia pracovať nielen na nápade, ale aj na sebe. Učiteľ je tu len „sprievodcom“ etapami prípravy podnikania.

Zaujal vás program Rozbehni sa! Academy?

Dajte nám o sebe vedieť a všetko Vám predstavíme v rámci nezáväzného info stretnutia.

Čo získate?

  • prístup k online vzdelávacím modulom
  • Biznis fórum pre 25-30 žiakov z vašej školy
  • online konzultácie nápadov Vašich žiakov
  • zapojenie žiakov do inkubačného programu

Čo potrebujete splniť?

  • vyčleniť koordinátora programu na škole
  • identifikovať podnikavých žiakov na škole
  • zabezpečiť priestory pre Biznis fórum

Časté otázky

Program doplní a vylepší Vaše podnikateľské vzdelávanie. Ponúka praktické doplňujúce aktivity, ktoré naučia vašich žiakov ako vymýšľať inovatívne podnikateľské nápady a otestovať ich so 100€. 
Určite áno! Program je stavaný aj pre žiakov, ktorí nemajú ambíciu aktívne podnikať. V rámci vzdelávania sa naučia nevyhnutné základy rozbiehania nápadov na praktických prípadových štúdiách. Tie im ukážu, že to nemusí byť veľká veda a inšpirujú k tomu, aby si to skúsili sami. 
Nie, nemusia. Program je stavaný ako praktické podnikateľské vzdelávanie, ktoré nemusí vyústiť do vytvorenia vlastného nápadu.  Vieme samozrejme podporiť aj študentov s ich nápadmi individuálnou konzultáciou či vstupom do inkubačného programu Rozbiehátor. 
Program je nastavený veľmi „štíhlo“. Prvá aktivita je dobrovoľná a môžete ju vypustiť. Hlavným bodom je zorganizovanie Biznis fóra na vašej škole. Vašou úlohou bude vybrať 25-30 žiakov z celej školy, ktorí majú o podnikanie záujem a zabezpečiť triedu pre realizovanie akcie. V dohodnutom termíne príde k vám na školu náš vyškolený tréner a celé podujatie zrealizuje. Následne pracujeme so žiakmi, ktorí chcú rozvíjať svoje vlastné nápady.  Na všetko na škole vyškolíme ambasádora a celko vám implementácia programu nezaberie viac ako 10 hodín za celý školský rok.  
 
V prvom rade učíme, ako vymýšľať inovatívne podnikateľské nápady (nie kaviarne, kaderníctva ani eshop s oblečením). Takisto ukazujeme, ako rozbiehať nápady bez zbytočného rizika a otestovať nápad so 100€ štartovacím kapitálom.
Každý žiak má možnosť absolvovať podnikateľskú prípravku, ktorá pozostáva z 3 video kurzov a je dostupná online. Takisto bude pozvaný na Biznis fórum, v rámci ktorého mu vysvetlíme, ako postupovať pri testovaní nápadu. Budem mať šancu svoj nápad odkonzultovať a prihlásiť sa s ním do inkubačného programu Rozbiehátor.

Koordinačný tím