Rozbehni sa! so Slovak Business Agency

Rozbehni sa! zrealizovalo aj vďaka podpore Slovak Business Agendy program Rozbehni sa! Academy na 60 stredných školách.  Mladým ľuďom sme ukázali ako rozbiehať inovatívne podnikateľské nápady s minimálnym štartovacím kapitálom.

Projekt v kocke

  • 60 zapojených stredných škôl
  • 1200 absolventov Podnikateľskej prípravky
  • 200+ vygenerovaných nápadov
  • 27 podporených nápadov mladých
  • 7 inkubovaných nápadov mladých
  • 3 konzultačné Biznis fóra

Prípadové štúdie

Pozrite si 2 príbehy stredoškolských tímov, ktoré otestovali svoje nápady so 100€.

Príbeh CoffeeModo

Príbeh Smart obraz

Formou konzultácie či udelením vstupenky do Rozbiehátora sme podporili takmer 30 nápadov mladých ľudí z celého Slovenska. Celý zoznam nájdete na odkaze nižšie.

Čo hovoria naši mladí absolventi

Matúš a Milan

Brighted
Rozbiehátor nám dal rozhľad a odvahu komunikovať s potenciálnymi zákazníkmi. Ako študentom nám otvoril dvere do sveta podnikania.

Natália a Katarína

CoffeeModo
Je to úžasné a náučné vzdelávanie. Naučili sme sa nové, zaujímavé a do života užitočné veci, ako tvorba prototypu či predajného webu.

Simona, Šárka a Mariana

Sosík
Rozbiehátor nás priučil trpezlivosti a sebazaprenia pri práci na rozvoji niečoho vlastného. Najväčší AHA moment bol, keď sme zhotovili náš prototyp.

Timea

Helmup
Dozvedeli sme sa veci, ktoré môžeme využiť aj do budúcna. Naučili sme sa vnímať trh a zlepšiť sa v oblasti komunikácie s ľuďmi. Za to chcem srdečne poďakovať.

Michaela

Spellbox
Skvelý projekt na rozbehnutie a vylepšovanie vlastného nápadu. Získala som znalosti, ako začať od nuly a ako pokračovať samostatne.

Sledovanie príbehov LIVE

Žiaci, ktorí nemali vlastný nápad mohli sledovať ako sa nápady rozbiehajú v rámci moduly R! LIVE. Následne mali spísať svoje ponaučenia do podoby krátkej eseje. Zapojilo sa viac ako 500 žiakov. 

Slovak Business Agency

Slovak Business Agency predstavuje v SR kľúčovú a najstaršiu špecializovanú inštitúciu z hľadiska podpory MSP. Vznikla v roku 1993 spoločnou iniciatívou EÚ a vlády SR. Je to jedinečná platforma verejného a súkromného sektora. SBA chce byť prvou voľbou slovenských firiem pri vzniku a rozvoji ich podnikania.