V štvrtok 26. januára sme zavítali na Obchodnú akadémiu Watsonova 61 v Košiciach, kde sme podnikli biznis fórum pre vyše 50 žiakov. Žiaci si prešli praktickým workshopom, nachádzali a prezentovali svoje nápady a na záver hlasovali o najsympatickejší z nich.

V úvode Biznis fóra sa žiakom predstavili K.O. kritériá, podľa ktorých môžu ako začínajúci podnikatelia posudzovať svoje nápady. V skupinkách hodnotili desiatku nápadov, ktoré sa k nám do Rozbehni sa! v minulosti prihlásili a snažili sa identifikovať, či by idey K.O. kritériami prešli alebo nie. Účastníci vyzbrojení týmto poznaním sa následne vrhli na cvičenie, na začiatku ktorého sme sa ich opýtali našu obľúbenú otázku – čo mňa alebo iných ľudí trápi a aký produkt či služba by tento problém vyriešili. Žiaci sa pustili do premýšľania a vznikla tak asi desiatka nápadov. 6 z nich pozbieralo odvahu prezentovať nápad:

  • FitBit – stránka pre nájdenie fitness trénera
  • Scamify – plugin do prehliadača, ktorý upozorní užívateľa, ak príde na podvodnú stránku
  • Pracovná agentúra, ktorá si berie 1€ za človekohodinu
  • Donáška chutných jedál pre ľudí s intoleranciami
  • MobilCuc, vďaka ktorému je možné dobiť batériu z jedného mobilu do druhého
  • HamkaApp, ktorá zákazníkovi doručí ingrediencie podľa vybraných receptov

Všetci zúčastnení následne hlasovali o najsympatickejší nápad. Medzi prvými tromi výhercami, ktorí získali symbolické ceny, sa ocitli autori týchto nápadov:

  • 1. miesto – Pracovná agentúra
  • 2. miesto – HamkaApp
  • 3. miesto – MobilCuc

Celé podujatie sprevádzala príjemná a veselá atmosféra, a tak sme od žiakov získali priemerné hodnotenie 4,3 z 5 hviezdičiek. V závere sme žiakom ešte odprezentovali prípadovú štúdiu o tom, ako strdoškoláčky z Hotelovej akadémie v Liptovskom Mikuláši prišli s nápadom CoffeeModo. Nakopnutých žiakov vyzvali k tomu, aby začali generovať podnikateľské nápady a niektorý z nich prihlásili k nám do Rozbiehátora. Budú na to mať čas do 5. februára 2023 :). Videopríspevok z Biznis fóra si môžete pozrieť na našom Instagrame alebo Facebooku.

Srdečne ďakujeme Obchodnej akadémii Watsonova za možnosť hosťovať toto inšpiratívne podujatie a Košickému samosprávnemu kraju za podporu. Ďakujeme aj všetkým zúčastneným a prajeme kopec ďalších tvorivých nápadov!