Počas letnej sezóny sme v kuchyni Rozbehni sa! vymysleli nový koncept Rozbehni sa! Academy, jedného z hlavných pilierov našich aktivít. Cieľom tohto programu zameraného pre aktívnejších aj pasívnejších žiakov je dopĺňať ich podnikateľské vzdelávanie praktickými workshopmi.

7 míľnikov harmonogramu

Celý program Rozbehni sa! Academy dopĺňa a vylepšuje existujúce podnikateľské vzdelávanie na školách. Tento ročník sme postavili na siedmych bodoch:

  1. Triedny Rozbehni sa! workshop #1 // Ten prebehne v prvých týždňoch školského roka a žiaci sa inšpirujú príbehmi ich rovesníkov aj ostrieľaných podnikateľov, ktorí odpovedali na otázku prečo podnikajú.
  2. Online konzultácie nápadov // Inšpirovaní žiaci môžu vymyslieť nápad a prihlásiť ho na krátku konzultáciu. Nápad nemusí byť prepracovaný – cieľom konzultácie je ho rozvinúť do realizovateľnej formy.
  3. Online moduly // Vo voľnom čase si každý žiak môže prechádzať rozbiehačské nadstavbové moduly, ako je Prípravka či Vymysli inovatívny nápad, ku ktorým sa každý žiak dostane po registrácii do našej členskej zóny.
  4. Biznis fóra // Počas jesene budeme organizovať 5 fyzických a jedno online podujatie naprieč celým Slovenskom, kde si prejdeme ďalšie 4 moduly pomáhajúce žiakom vymýšľať dobré podnikateľské nápady.
  5. Inkubačný program // Začiatkom roka 2023 budú mať žiaci možnosť prihlásiť k nám svoj odkonzultovaný nápad a získať tak možnosť zapojiť sa do 90-dňového inkubátora Rozbiehátor a prejsť tak od nápadu k prvým zákazníkom.
  6. R! LIVE príbehy // Žiaci, ktorí budú do Rozbiehátora vybraní, budú svoju skúsenosť s rozbiehaním týždeň čo týždeň zdieľať na platforme R! LIVE, čím budú celú jar inšpirovať rovesníkov, s ktorými počas jesene pogram začínali.
  7. Triedny Rozbehni sa! workshop #2 // Celý program sa symbolicky zakončí opätovne v triede. Najúspešnejšie nápady, ktoré absolvujú Rozbiehátor, spracujeme do krátkych video príbehov. Tie sa odpremietajú všetkým žiakom. Cieľom bude ukázať reálne výsledky, aby žiaci uvideli a uverili, že sa dá nápad rozbehnúť úplne od nuly, keďže to zvládni aj ich rovesníci.

 

Víkendové školenie pre ambasádorov

Na nový ročník sa treba patrične pripraviť, preto v úvode školského roka chystáme víkendové školenie pre ambasádorov, učiteľov stredných škôl, ktoré prejavili záujem zapojiť sa do nového ročníka. Ambasádorom nielen predstavíme harmonogram a ich úlohy, ale aj inšpirujeme v témach podnikavosti a tvorivosti. Máme pre nich zostrojený interaktívny dvojdňový seminár, kde si sami prejdú tvorivé moduly vedúce k tvorbe nápadov a ich posudzovaniu.
 

Zapojíme celú triedu

Program je stavaný aj pre žiakov, ktorí nemajú ambíciu aktívne podnikať – môžu sledovať, ako rozbieha svoj nápad so štartovacím kapitálom 100€ iný podnikateľský tím či jednotlivec. Nahliadnu tak do zákulisia rozbiehania nápadov a zistia, že podnikať sa dá začať aj popri škole s minimálnym štartovacím kapitálom. V úzadí samozrejme neostanú aktívni žiaci. Každý prihlásený nápad od nás dostane možnosť odkonzultovať si ho s Jurajom Kováčom a prihlásiť ho do Rozbiehátora do začiatkom roka 2023. Najlepšie nápady dostanú pozvánku do nášho inkubačného programu Rozbiehátor.