V piatok 31. marca sme zavítali do Košíc, kde sme v spolupráci s Deutsche Telekom IT Solutions usporiadali mentoringové podujatie pre 6 stredoškolských nápadov z kraja, ktoré aktuálne inkubujeme v našom Rozbiehátore.

6 nápadov, 6 expertov z praxe

Na úvod sme predstavili názvy a obsah všetkých nápadov. Následne sme ich priradili k šiestim okrúhlym stolom, okolo ktorých sa na 10 minút vždy pristavil iný mentor. Mentormi boli zástupcovia spoločnosti Deutsche Telekom IT Solutions. Autori nápadov mali za úlohu svoj nápad aj pomocou demo slidu riadne predstaviť a následne odpovedať na spontánne vzniknuté otázky mentorov. Z plodných diskusií následne vyvstávali rôzne tipy na vylepšenia nápadov, ktoré si stredoškoláci horlivo poznamenávali :).

Medzi zúčastnené tímy patrili:

  • Candle by Alexandra // set handmade sviečok s odkazom pre koučov či wellness centrá – OA Kapušianska 2, Michalovce
  • CykloSTK // komplexná prehliadka a vyčistenie bicyklov – SPŠ Dopravná, Košice
  • DigiDraw // digitalizácia detských kresieb – Gymnázium Javorová 16, Spišská Nová Ves
  • EnergyShare // kľúčenka s káblom, ktorý nabije mobil iným mobilom // OA Watsonova, Košice
  • Skaláče // neroztrhnuteľné hokejové šnúrky – SPŠ Technická, Spišská Nová Ves
  • Smart Puck // detektor prechodu puku cez bránku – Gymnázium sv. Tomáša Akvinského, Košice

Po tom, čo sa každý mentor zoznámil s každým nápadom, sme v rámci otvoreného ukončenia podujatia vzájomne zhodnotili dojmy žiakov aj expertov. Všetci boli veľmi potešení vlnou pozitívnych ohlasov na to, akí šikovní naši stredoškoláci sú a že majú chuť vymýšľať a rozbiehať užitočné nápady uľahčujúce iným ľuďom život. Žiaci dostali na svoje nápady cenný feedback hodný zapracovania.

4 týždne do veľkého finále

Našim rozbiehačom toto podujatie nepochybne vnieslo dávku motivácie pokračovať v práci na svojich nápadoch ďalej. Nie všetky kroky sú vždy ľahké, ale už vidia pomyselné svetlo na konci tunela :). Presne o štyri týždne nás totiž čaká slávnostné finále, na ktorou sa pred porotou zloženou zo zástupcov Deutsche Telekom IT Solutions a KSK nápady so svojimi výsledkami intenzívnej 4-mesačnej práce odprezentujú a zabojujú tak o hodnotné ceny.

Pozrite si krátke video z podujatia TU.

Ďakujeme aj Košickému samosprávnemu kraju za prítomnosť na tomto skvelom podujatí a za dlhoročnú podporu.