Spoznajte inšpiratívny príbeh dvojice, ktorá oživila tradičnú receptúru liečivých sirupov z ihličia.

ihličkovo podnikateľský nápad

Zdroj: ihlickovo.sk

PREDSTAVENIE
Saška a Lukáš, párik ktorý má tajnú receptúru z okolia Banskej Bystrice na zdravé sirupy z ihličia a podnikateľský zápal. Keďže ich konzumuje a posilňuje sa nimi celá rodina, rozhodli sa rozšíriť výrobu tejto zdravej pochúťky. Keďže netušili, aký bude o sirupy záujem a ako správne biznis nakopnúť, prihlásili sa do akceleračného programu Rozbiehátor.

VÝCHODISKOVÝ STAV
Dvojica dokonale poznala receptúru a postup výroby od svojich starých rodičov. Mali už aj vlastné stromčeky v Smoleniciach, odkiaľ čerstvé výhonky ihličia usilovne každú sezónu zbierali. Potrebovali však mentoring, kompas, ktorý by im pomohol správne nastaviť predaj, prezentáciu produktu a príbehu za nim stojacim. Taktiež mali nezodpovedané otázky z legislatívno-potravinárskej sféry.

RIEŠENIE
V rámci spoločných konzultácií sme so Saškou a Lukášom premysleli biznis model a rozhodli sa ponúkať tri základné balíčky sirupov. V rámci online prezentácie sme kládli dôraz na naratív liečivosti, rodinnej receptúry, tradície a slovenskej výroby.

VÝSLEDKY
Pilná práca na webe, profesionálne fotky, zostrojenie brandingu a optimizmus nenechali na výsledky dlho čakať. Keďže mali “Ihličkovci“ produkty z jarnej várky už naskladnené, online kampaň spustená v lete priniesla desiatky prvých objednávok. Dvojica úspešne zabojovala aj o finančnú podporu pre ďalší rozvoj ich výroby. Získali dokopy 3500€ od spoločnosti Nidec Global Appliance, od spoločnosti Accenture a tiež od Banskobystrického samosprávneho kraja.

Sympatický príbeh a značka primäla rôzne médiá, ako napríklad Pravé Slovenské, Akčné Ženy či Televízia JOJ k podniknutí rozhovoru so Saškou. Aj takáto medializácia pomohla nápadu za pár týždňov vyprázdniť sklady. Dnes ponúka Ihličkovo ďalšie nové produktové rady a my im držíme palce, aby naďalej rozvíjali užitočné veci a prispievali tak ku krajšiemu životu na Slovensku.

Bližšie info: www.ihlickovo.sk

 

Chceš aj ty zhmotniť svoj nápad a mať vlastný biznis?

Už nemusíš na nič čakať. Pomôžeme ti rozbehnúť tvoje podnikanie bez rizika a bez omáčok. Registruj sa a získaj zdarma:

✔ 30 minútovú Prípravku (videokurz), ktorá ťa naučí, ako nápad otestuješ s pár € vo vrecku
✔ Napojenie na komunitu začínajúcich rozbiehačov ako si ty
✔ Inšpiratívne podcasty úspešných podnikateľov o ich začiatkoch
✔ Možnosť rozvíjať nápad v 30-dňovej Večernej škole či inkubačnom programe Rozbiehátor

Všetky informácie nájdeš na svojom profile po registrácii.