Projekt Podnikátor vznikol vďaka spolupráci s FMK UCM a s projektom iNOVEum. Už samotný názov, ktorý spája slová podnikanie + inkubátor, odráža hlavný cieľ podnikateľskej prípravky: “Pomôcť rozvíjať a testovať váš biznis nápad a premeniť ho na skutočnosť.”

Proces rozvoja prihlásených nápadov podporí projekt iNOVEum, ktorý pokryje náklady spojené s účasťou vybraných nápadov v programe. Program iNOVEum podporuje biznis nápady mladých ľudí zo stredných škôl a vysokých škôl na celom Slovensku.

Účastníci nemusia mať založenú s.r.o. či živnosť alebo mať predchádzajúcu skúsenosť. Projekt Podnikátor je vhodný pre nápady v úvodnej myšlienkovej fáze ako aj pre nápady, ktoré už spravili prvé kroky k rozbehnutiu, ale ešte nemajú pravidelných zákazníkov.

Do Podnikátora sa môže prihlásiť každý študent FMK bez ohľadu na vek, študijný odbor či ročník. Prihlásené nápady budú pozvané na hodnotiaci rozhovor, na základe ktorého odborná porota zhodnotí, či postúpia do akceleračného programu, ktorý plne zastrešíme my v Rozbehni sa! Účastníci za 90 dní prejdú od nápadu k prvým zákazníkom. Už teraz sa na to veľmi tešíme!