Piatok 14.10. sme strávili pracovito na iNOVEum hackathone v Spišskej Novej Vsi. Stretli sme sa so žiakmi, ktorí prihlásili svoje biznis nápady do iNOVEum inkubátora a prehrýzli sa úvodným zadaním, v ktorom skúmali konkurenciu a tvorili biznis model.

Celodenné podujatie sme odštartovali feedbackom na úvodné zadania, v ktorom rozpracovali biznis model a zanalyzovali konkurenciu. Jednotlivé tímy si vypočuli spätné väzby a inšpirovali sa tak nielen svojimi tipmi na vylepšenie. Žiakov sme nasmerovali, kam by sa v rámci biznis modelu mohli ďalej uberať a ďalšími ich krokmi boli tvorba demoslidu a zahájenie zákazníckeho prieskumu.

Hlavnou úlohou celodenného podujatia bolo dať dokopy demo slide. Ide o jednostranovú prezentáciu nápadu, ktorá stručne a trefne popisuje o čom nápad je, aké má benefity a pridanú hodnotu. Je to pomôcka, s ktorou tímy následne môžu oslovovať potenciálnych zákazníkov. Pohrať sa s textami tak, aby nezainteresovaný človek rýchlo pochopil čaro nápadu a chcel ho podporiť, bola fuška. Zvládli sme to však na výbornú a môžeme sa posunúť ďalej.

Nápady teraz budú dostávať spätnú väzbu od desiatok potenciálnych zákazníkov. Po ukončení prieskumu zistia, či od nich dostali zelenú a pustia sa do druhej časti inkubátora, v ktorom začnú budovať prototypy a predajné weby. Už teraz sa nevieme dočkať výsledkov!