PRÍBEHY ROZBIEHAČOV

Inšpiruj sa príbehmi rozbiehačov. Zisti ako so 100€ otestovali svoj nápad a rozbehli svoje podnikanie. Nakopni sa a rozbehni svoj nápad aj ty.

All
Inovácia
Produkt
Služba
Social biznis
Saška a Lukáš oživili tradičnú receptúru liečivých sirupov z ihličia. Nadväzujú spolupráce a získali už desitaky objednávok.
Trojica stredoškolákov z Košíc prišla na trh s ekologickým tuhým čističom. Pozná ich už aj naša pani prezidentka!
Tri dámy z Bratislavy sa rozhodli prenajímať slovenské slow-fashion oblečenie. Pár dní po spustení webu dostali desiatky objednávok.
Veronike zo Šamorína sa podarilo za 67€ a 73 hodín získať prvých 7 predobjednávok na jej interiérové textilné handmade hojdačky.
Traja stredoškoláci vymysleli inovatívnu logopedickú pomôcku. Prvý deň po spustení online kampane získali 11 predobjednávok.
Danka a Monika dali výpoveď v práci, aby nasledovali svoj sen. Dnes majú plný kalendár akcií, ktoré okrášlia zero-waste výzdobou.
Tím vysokoškolákov prišiel s technologickým nápadom monitorovania tlakových nádob, využiteľnom v nejednom priemysle.
Soňa z Nového Mesta nad Váhom je špeciálna pedagogička, ktorá vyvinula set edukačných kariet pre deti s poruchami učenia.
Zuzka je skúsená psychologička. Vyskladala rozvojový program budovania pevnej vôle, vďaka ktorému dosiahnete vytúžené ciele.
Dávid zo Zvolena investoval 86€ do nápadu dizajnových obalov na knihu. Teší sa z prvých objednávok a naďalej svoj produkt inovuje.
Šikovná dvojica stredoškolákov z Považskej Bystrice Vám vytvorí osobitý návrh priestorov, v ktorých budete radi tráviť svoj čas.
Tiež si večne zabúdate sáčky na nákup? Jakub z Michaloviec prišiel s nápadom praktickej ekokľúčenky. Objednali si ju už aj v Česku.
Nikola z Trenčína spája svoju lásku pre pohyb so sociálnym podnikaním. Má sen túto ideu rozširovať na celé Slovensko.
Ivana mala v okolí kopec mužov, ktorí si lámali hlavu nad tým, ako požiadať svoje milé o ruku. Rozhodla sa im začať pomáhať.
Lenka, Tatiana a Soňa dali hlavy dokopy a rozbehli svoj nápad s darčekovými slow-fashion škatuľami, ktoré potešia nejednu dámu.
Ľubka dala dokopy pracovný zošit pre deti, ktorý pomáha rozvíjať emočnú inteligenciu. Raduje sa z prvých objednávok.
Paliho a Katku hnevali všadeprítomné ohorky. Za 99 hodín a so 100€ vo vrecku zrealizovali nápad vyrábať a predávať vreckové popolníčky.
Karin z Bratislavy sa podarilo za 81 hodín a 34€ zhmotniť jej expertízu a vybudovať rozvojový program pre lepší, zmysluplný život.
Zuzke zo Žiliny stačilo 61 hodín práce na to, aby začala predávať svoje ruksaky a tašky z ekologického prateľného papiera.
Snímka7

Barborkina truhlica

Barborkina truhlica
Produkt
Barborka z Galanty je nadšenkyňa slovenskej ľudovej tvorby a svoje šikovné ruky uplatnila pri výrobe remeselných hier pre deti.
Petra a Svetlana rozbiehajú ekoturistiku po našom malebnom Slovensku. Dozveď sa o ich nápade viac!
Danka zhmotnila svoje pedagogické skúsenosti do rozvojovej hry pre deti a z prvých 200 návštevníkov jej webu získala 7 objednávok.
Veronike z Pezinka stačilo 86€ na to, aby spustila svoj upcycling projekt predaja detského oblečenia a získala prvé objednávky.
Veronika zo Žiliny so 72€ a s dvomi deťmi spustila portál pomáhajúci plačlivým bábätkám a ich ustarosteným rodičom.