Katka rozbehla projekt CardBards a v rámci neho spoločenskú hru Odvážní Objavitelia, ktorá spája rodičov s deťmi. Pohybu a deťom sa venuje profesionálne a plní si svoj sen – aby všetky deti mali svojich hrdinských rodičov.

Ako ťa nápad „napadol“?
Hra Odvážni Objavitelia vznikla vďaka môjmu 4-ročnému pôsobeniu v CirKus-Kuse, kde sme, okrem iného, organizovali spoločné cvičenia pre deti a rodičov, kedy som dostala nápad tú úžasnú atmosféru plnú smiechu a zábavy dostať do každej rodinky na celom svete. Tým druhým dôvodom bol môj tatko a to, ako sa so mnou hrával, keď som bola malé dieťa, pretože verím, že takéto zážitky by mali mať všetky deti a ich rodičia.

Koľko času a peňazí ťa stálo prejsť od nápadu k prvým zákazníkom?
Na otestovanie nápadu stačilo založiť FB stránku, zohnať testerské rodinky, dať dokopy prototyp hry, ktorý som robila ja sama bez grafika – to všetko ma nestálo vôbec nič. Vytlačiť a poslať 20 kusov prototypov hry stálo cca 150 EUR. Toto celé trvalo asi dva mesiace, kedy som konzultovala a ladila herné mechaniky.

Aké je tvoje hlavné ponaučenie pre rozbiehanie nápadov?
Nebojte sa osloviť čo najviac ľudí, zdieľať vašu myšlienku, pýtať sa na ich názor a vypýtať si od nich pomoc. Nikdy neviete koho váš nápad nadchne a kto všetko vám podá pomocnú ruku.

Prečo podnikáš? Prečo sa oplatilo začať?
Aby som tento svet mohla zmeniť na lepšie miesto. Vďaka podnikaniu môžem vytvoriť niečo, čo môže zmeniť životy detí a ich rodičov. Je to úžasná sila, čo ma ženie vpred. Značnú rolu hrá aj fakt, že som sama sebe pánom a mám to celé vo vlastných rukách.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí o rozbehnutí vlastného nápadu len uvažujú?
Nebojte sa snívať, svoje sny dať na papier a začať im dávať podobu. Vezmite tento prototyp papier „do sveta“, stretávajte sa s ľuďmi, ktorí vám k vášmu nápadu môžu odokryť ďalšie oblasti na zamyslenie sa – s ľuďmi z praxe, podnikateľmi a rozbiehačmi. Nebojte sa ich osloviť, sami boli kedysi tam, kde ste teraz vy a určite vám radi poradia. A keď sa váš nápad sformuje do reálnych kontúr, naberte odvahu a choďte do toho.

Sledujte CARD BARDS web a facebook.

Nakopol ťa tento rozhovor a chcel by si mať aj ty vlastný biznis?

Už nemusíš na nič čakať. Pomôžeme ti rozbehnúť tvoje podnikanie bez rizika a bez omáčok. Registruj sa a získaj zdarma

Základný videokurz ako nájsť, premyslieť a otestovať nápad
Napojenie na komunitu začínajúcich rozbiehačov ako si ty
Pozvanie na bootcamp do tvojho regiónu
Možnosť prihlásiť nápad a získať podporu z 18000€ fondu
Inšpiratívne podcasty úspešných podnikateľov o ich začiatkoch

Všetky informácie nájdeš na svojom profile po registrácii.