Andrea rozbehla nápad Cieľožrút. Pre svoj nápad sa jej podarilo vyzbierať 131% z plánovanej sumy. Jej projekt rozvíja v deťoch cieľavedomosť, zodpovednosť a kreativitu. Prečítaj si, ako to celé vzniklo…

 

Ako ti nápad „napadol“?
Myšlienka projektu mi napadla počas toho, ako som v rámci vzdelávacie programu DofE, teda Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburgu, doučovala deti na základnej škole a trávila s nimi čas na športových sústredeniach. Všimla som si, že tieto deti, najmä pri prechode na druhý stupeň základnej školy, strácajú motiváciu robiť niečo naviac a začínajú sa báť skúšať nové veci.
Chcela som vytvoriť niečo, čo pomôže im ako aj im rodičom. Tak vznikol Cieľožrút, interaktívna hra, ktorá u školákov od 6 do 12 rokov rozvíja cieľavedomosť, zodpovednosť a kreativitu a rodičom slúži, ako pomôcka na sledovanie progresu ich dieťaťa.

Koľko času a peňazí ťa stálo prejsť od nápadu k prvým zákazníkom?
Pôvodným plánom bolo zmestiť sa do sumy 100€, keďže program Rozbehni sa! pomáha rozbehnúť nápad a dostať ho k zákazníkom za maximálne túto sumu. V mojom prípade do však bolo približne dvakrát toľko, najmä preto, že sme chceli „vyšperkovať“ grafiku, aby deti naozaj upútala

Aké je tvoje hlavné ponaučenie pre rozbiehanie nápadov?
Pri rozbiehaní nápadov je, podľa mňa, dôležité nečakať na to, kým sa dotiahne aj ten najmenší detail predtým, ako nápad pustíte do sveta. Tiež som sa naučila, že treba byť flexibilný, čo sa týka aktivít projektu a nebáť sa niektoré vypustiť, keď prestanú mať pre projekt zmysel.

Prečo podnikáš? Prečo sa oplatilo začať?
Na podnikaní ma najviac baví to, že môžem v reálnom čase vytvárať hodnotu pre iných ľudí. Možno je to tým, na akom projekte pracujem, ale okrem toho, že rozvíjam svoje schopnosti, viem pomôcť rozvíjať sa aj iným ľuďom v komunite.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí o rozbehnutí vlastného nápadu len uvažujú?
Že aj keď sa im zdá, že na to nemajú, alebo že ich projekt nie je úplne dokonalý, tak to treba skúšať. Najprv v malom, zapájať sa do programov, ktoré mi môžu pomôcť a hlavne sa o nápadne rozprávať s úplne nezainteresovanými ľuďmi – tí vám väčšinou vnuknú tie najlepšie nápady na vylepšenie.

Ako ti Rozbehni sa! pomohlo?
Rozbehni sa! mi dalo skvelý podnikateľský základ, pričom som získala veľa nových kontaktov a spätnej väzby na projekt. Zároveň som spoznala skvelú komunitu podnikavcov, od ktorej sa môžem učiť.

Sleduj Andrein web a facebook.

 

Nakopol ťa tento rozhovor a chcel by si mať aj ty vlastný biznis?

Už nemusíš na nič čakať. Pomôžeme ti rozbehnúť tvoje podnikanie bez rizika a bez omáčok. Registruj sa a získaj zdarma

Základný videokurz ako nájsť, premyslieť a otestovať nápad
Napojenie na komunitu začínajúcich rozbiehačov ako si ty
Pozvanie na bootcamp do tvojho regiónu
Možnosť prihlásiť nápad a získať podporu z 18000€ fondu
Inšpiratívne podcasty úspešných podnikateľov o ich začiatkoch

Všetky informácie nájdeš na svojom profile po registrácii.