V utorok 27. septembra sme sa zišli v Coworking Poprad s mladými ľuďmi zo Spiša na interaktívnom workshope Rozbehni sa! so 100€. Hľadali sme užitočné biznis nápady a osvojili si techniky, vďaka ktorým tieto nápady možno neustále generovať.

Desiatka podnikavcov spod Tatier 💡

Zišli sme sa v povečerných hodinách v príjemných a nápady podnecujúcich priestoroch Coworkingu Poprad priamo na námestí Svätého Egídia. Workshopu sa zhostil Juraj Kováč, zakladateľ a garant projektov Rozbehni sa! a iNOVEum. Desiatku zvedavých účastníkov naučil, ako si overiť, či je ich podnikateľský nápad dostatočne dobrý na to, aby z neho mohol byť fungujúci biznis. Účastníci sa naučili, ako:

  • rozpoznávať nové nápady a posudzovať ich potenciál
  • vytvárať biznis modely a vylepšovať ich tipmi od zákazníkov
  • testovať nápady pomocou prototypov do 100€, teda s minimálnym finančným rozikom
  • postupovať podľa 11 jednoduchých krokov

Pozitívne reakcie na seba nenechali dlho čakať 🚀

Samo: Mne sa hlavne páčilo to, že sa stretli ľudia, čo chcú niečo robiť a zároveň sú z tohto prostredia. Čo sa týka myšlienok ohľadom overenia myšlienky, bolo to prínosné pre zopakovanie základov, ktoré viac menej viem uplatňovať. Speaker zaujímavý, podané zábavnou formou 👍🏼 Pomohlo mi to tak, že som si pripomenul to, čo je dôležité 🙂

Ľubo: Mna odobne včerajsok veľmi povzbudil.Nakoplo ma to 😉. Takéto akcie sú skvelé, na tento kraj možno trošku nadčasové, ale určite majú vysoký kredit.

Anastázia: Workshop bol parádny a veľmi prínosný 👌. Teším sa, že vďaka Coworkingu sú aj v Poprade takéto akcie a možnosti rozvoja 😉.

Miriam: Toto bol najlepší workshop, na akom som v Coworking Poprad bola! 💯 Ďakujem! 👌

 

Ďalšie kroky

Všetci účastníci získlai možnosť prihlásiť svoj nápad do inkubátora iNOVEum, v ktorom budú môcť nápad posunúť ďalej od myšlienky až k prvým zákazníkom. Všetkým účastníkom držíme palce v ďalšom rozbiehaní!