Po tom, čo sme počas jesene odštartovali R! Academy na viac než 70 stredných školách po celom Slovensku, k nám do Rozbehni sa! prišlo až 120 žiackych nápadov.

Rozbehni sa! Academy odštartovalo v septembri 2022 úvodným zaškolením našich ambasádorov, ktorí so žiakmi na svojich školách absolvovali prvý workshop. Na ňom žiaci spoznali rozbiehačskú optiku, inšpirovali sa príbehmi ostrieľaných podnikateľov, spoznali CoffeeModo, nápad stredoškoláčok z Liptovského Mikuláša a začali generovať vlastné podnikateľské nápady.

Aby novovzniknuté nápady neostali „v šuflíku“, ponúkli sme žiakom možnosť prihlásiť sa na mini konzultáciu a nápady si s nami „opinpongovať“. Počas jedného mesiaca sme obdržali až 120 záujemcov o konzultáciu. Všetky konzultácie sme absolvovali online a napokon sa nám podarilo spojiť takmer so stovkou autorov nápadov. Počas konzultácií sme sa nápady snažili očistiť od K.O. kritérií a pretransformovať biznis model tak, aby boli nápady realizovateľné s minimálnym štartovacím kapitálom. Povzbudených a novými aha-momentmi vyzbrojených žiakov sme vyzvali, aby svoje nápady prihlásili do Rozbiehátora. Budú mať na to čas do 5. februára 2023. Držíme palce!