Po prvom polroku, ktorý sme v spolupráci s vyše 70 strednými školami z celého Slovenska uzatvorili so skvelými výsledkami, pokračujeme ďalej. Čo nás čaká a neminie?

Na workshopoch sme ulovili vyše 500 nápadov

V rámci šnúry workshopov pre 1850 žiakov s názvom Rozbiehátor Express sme účastníkov naučili chytrý spôsob, ako generovať nové podnikateľské nápady. Modul zvaný Rozbiehačská optika zožal nadšené prijatie zo strany žiakov, čo sa pretavilo do viac než 500 novovzniknutých nápadov. Autorov všetkých nápadov, ktorí prejavili záujem vypočuť si spätnú väzbu a dostať tipy na vylepšenia, sme prizvali na online konzultáciu, kde sme spoločnou diskusiou nachádzali možnosti, ako nápad pozmeniť tak, aby bol zrealizovateľný rýchlo a jednoducho. Zároveň sme u študentov zisťovali motiváciu pracovať na nápadoch ďalej. V konečnom dôsledku sme takto odkonzultovali vyše 200 nápadov, medzi ktorými sa ocitlo nejedno želiezko v ohni 😊.

 

Čo ďalej s nápadmi? Do inkubátora!

V týchto dňoch otvárame brány do inkubačného programu Rozbiehátor, vďaka ktorému budú môcť všetci zapojení stredoškoláci s nápadmi s našou pomocou otestovať, či by o ich produkt alebo službu bol na trhu reálny záujem. Máme na to pripravené a rokmi overené náastroje, pracovné zošity a video lekcie, ktoré našich zverencov krok po kroku prevedú až k výsledku. Chýbať nebudú pravidelné konzultácie s našim rozbiehačským tímom a podporné messengerové skupinky pre rýchlu komunikáciu. O tom, ako sa nám so žiakmi darí plniť úlohy, Vás budeme priebežne informovať. Držte nám palce! 😊

 

Ďakujeme partnerom, Bankobystrickému a Košickému samosprávnemu kraju a spoločnostiam Accenture, NAY a SK-NIC, za podporu rozvoja podnikavosti mladých ľudí po celom Slovensku.