V štvrtok 10. novembra sme podnikli Biznis fórum v Univerzitnom vedeckom parku v Košiciach, ktorého sa zúčastnilo vyše 80 stredoškolákov z 10tich škôl z košického kraja. Žiaci si prešli praktickým workshopom a dostali obrovskú dávku inšpirácie.

V úvode, respektíve inšpiratívnej časti Biznis fóra sa žiakom predstavili 4 nápady mladých rozbiehačov z košického kraja, ktorým sme v Rozbehni sa! pomohli prejsť od myšlienky v hlave až k prvým zákazníkom. Boli medzi nimi:

  • Esencit – mobilná aromaterapia, za ktorou stojí Zuzka Hricová  
  • RescueRoom – zážitková prvá pomoc, nápad, ktorý rozbehla Anka Kmecová  
  • Inhla – audiopríbehy slovenských pamiatok, ktoré vymyslel Adrián Hatala  
  • Gamesis – zábavná selfie hra, ktorú založili sestry Dominika a Miška Vargové

Prezentácie nápadov okrem žiakov pozorne počúvala mini porota zložená zo zástupcov Košického samosprávneho kraja a Univerzitného vedeckého parku UVP Technicom. Po každej prezentácii sa porota prezentujúcich pýtala rozvojové otázky. Následne porota udelila symbolické ceny týmto nápadom:

  • 1. miesto – Inhla – Adrián Hatala
  • 2. miesto – RescueRoom – Anna Kmecová
  • 3. miesto – Esencit – Zuzana Hricová
  • Cenu sympatie publika získal nápad RescueRoom.

Následne sa žiaci pustili do interaktívneho workshopu, v ktorom posudzovali nápady podľa K.O. kritérií a tiež sa zahrali na investorov. Workshopu sa zhostil Juraj Kováč a účastníci mu udelili priemerné hodnotenie 9 z 10. Zmyslom podujatia bolo stredoškolákov inšpirovať skutočnými príbehmi o rozbiehaní nápadov ich rovesníkmi a naučiť ich plávať vo svete hľadania a vyhodnocovania životaschopnosti podnikateľských nápadov. V závere podujatia sme nakopnutých žiakov vyzvali k tomu, aby začali generovať podnikateľské nápady a niektorý z nich prihlásili k nám do Rozbiehátora. Budú na to mať čas do 31. januára 2023 :).

Srdečne ďakujeme Košickému samosprávnemu kraju a UVP Technicomu za možnosť zorganizovať toto inšpiratívne podujatie. Ďakujeme aj všetkým zúčastneným a prajeme kopec tvorivých nápadov!