V Rozbehni sa! máme silnú orientáciu na inšpirovanie a podporu podnikania mladých ľudí. Robíme to pod značkou Rozbehni sa! Academy a je to moderná škola podnikania. Mladých ľudí  učíme ako nájsť, premyslieť a otestovať podnikateľský nápad do 100€.

Ako to funguje

Rozbehni sa! Academy pozostáva z troch prepojených krokov:

 1. INŠPIRÁCIA. Mladí ľudia sledujú príbeh Adama. Zisťujú, že podnikanie nie je veľká veda. Na školách im video modul Spoznaj podnikanie premietajú vyškolení ambasádori.
 2. VZDELÁVANIE. Tí, ktorých možnosť vyskúšať si podnikanie zaujme, dostanú štartovací balík. Nájdu v ňom videokurz „Od nápadu k prvým zákazníkom“ a PDF ťahák s praktickými zadaniami.
 3. AKCIA. Každý mladý má šancu prihlásiť svoj nápad do 4 mesačného inkubačného programu a získať prístup k 3 celodenným seminárom, 3h individuálnych konzultácií, 100€ grantu a testovaciemu webu na mieru.

Čo sa podarilo v školskom roku 2018-2019?

 • Vyškolili sme 100 nových ambasádorov
 • Predstavili sme podnikanie 7 000 mladým ľuďom na 130 školách
 • Podporili sme 20 nápadov z celkového množstva 70 prihlásených
 • Získali sme ocenenie Generácia 3.0 a LEAF Award

Dá sa to! 9 príkladov ako otestovať nápadov so 100€

Inšpirujte sa príkladmi úspešne otestovaných nápadov mladých ľudí z každého kúta Slovenska. Nápady sú rôznorodenné, každý z tímov však zvládol otestovať nápad a získať prvé objednávky do 100€ priamych nákladov a 100 hodín práce na nápade.

 • Bikemi.sk – drevený bicykel na mieru, Michal, 22 rokov, Technická Univerzita Zvolen
 • Blace.sk – dizajnová šnúrka ako náhrada nudného opasku, Zuzka 17 rokov, Obchodná Akadémia, Poprad
 • Cielozrut.sk – kreatívna sada pre tvorbu nástenky cieľov a vízií, Andrea, 19 rokov, Evanjelické Gymnázium, Tisovec
 • Dobrodzemy.eu – manufaktúra 100% ovocných džemov a práca pre ľudí s postihom, Veronika, Centrum sociálnych služieb, Krupina
 • Esencit.sk – mobilná aromoterepia do vrecka, Zuzka, 16 rokov, Tatranská akadémia, Poprad
 • Piadi.eu – zero waste Xbox od škriatkov pre pestovanie rastliniek, Andrej, 17 rokov, Obchodná akadémia, Považská Bystrica
 • Rescueroom.sk – mesačný kurz prvej pomoci zážitkom, Anna, 29 rokov, Košice
 • SOSWC.sk – antibakteriálna sada pre návštevu verejných toaliet, Bianka a Radka 18 rokov, SOŠ obchodu a služieb, Nová Baňa
 • Zfarmydokuchyne.sk – zásoby do špajze a mrazničky lokálnymi potravinami na celú zimu, Andrej, 21 rokov, STU Bratislava

Zhodnotenie

Musím povedať, že sa kopec vecí posledný rok podarilo. Raketovo projekt narástol na školách a vďaka novým ambasádorom sme predstavili možnosť vyskúšať si podnikanie rekordnému počtu 7000 mladých ľudí.

Takisto sme „vytunili“ inkubačný proces, hlavne v oblasti tvorby testovacieho webu & kampane, čoho výsledkom sú aj vyššie uvedené príklady rozbehnutých nápadov.

Medzi premietania na školách a prihlášky nápadov sme „vnorili“ roadshow „Vymysli nápad“, vďaka ktorej sa nám prihlásil rekordný počet nápadov (viac ako 70).

Mnohé veci som sa pri tom naučil a odnášam si do ďalšej edície tieto hlavné ponaučenia:

 1. Prispôsobenie školskému roku. V tomto roku prispôsobíme harmonogram programu školskému roku. Premietania budú na jeseň, roadshows v decembri, prihlášky v januári a inkubátor medzi februárom a májom. Lepšie tak zachytíme energie a procesy, ktoré prebiehajú na školách.
 2. Hodnota inkubátora. Musíme budúci rok lepšie a jasnejšie komunikovať hodnotu inkubátora. Teda, že to normálne stojí 399€ pre tím a ak do toho mladí ľudia chcú ísť, tak tomu musia venovať 4-6 hodín týždenne a pristupovať k tomu seriózne.
 3. Rozvoj po inkubátore. Potrebujeme vytvoriť a dohodnúť sieť mentorov a konzultačných služieb, ktoré budú nasledovať po našom inkubačnom programe. Aby neboli absolventi zo dňa na deň „opustení“ a aby sme ich „predali do správnych rúk“.

Poďakovanie

Na záver sa chcem poďakovať jednotlivcom a inštitúciám, bez ktorých by minulý ročník Rozbehni sa! Academy neprebehol s takýmito výsledkami.

 • V prvom rade všetkým donorov a finančným partnerom, ktorí to celé zafinancovali. Menovite Accenture na Slovensku, Nadácii Pontis, Banskobystrickému samosprávnemu kraju a LEAF Awardu.
 • Ďakujem aj za kľúčové partnerstvá IUVENTe, Zero2Hero.sk a JA Slovensko. Bez vás by to nebolo nikdy také rozsiahle.
 • V neposlednom rade sa chcem poďakovať všetkým ambasádorov, ktorí to šírili medzi mladých ľudí. Niektorí už teraz vidíte výsledky svojej práce, pre ostatných to vzklíči o niekoľko rokov.
 • Braňovi Jakabovičovi z LEAFu a Braňovi Ondrášikovi z Esetu za čas a cenné rady pri mentoringu.

Chceš byť aj ty súčasťou tejto misie?

Už nemusíš na nič čakať. Pomôžeme ti rozbehnúť tvoje podnikanie bez rizika a bez omáčok. Registruj sa a získaj zdarma

Základný videokurz ako nájsť, premyslieť a otestovať nápad
Napojenie na komunitu začínajúcich rozbiehačov ako si ty
Pozvanie na bootcamp do tvojho regiónu
Možnosť prihlásiť nápad a získať podporu z 18000€ fondu
Inšpiratívne podcasty úspešných podnikateľov o ich začiatkoch

Všetky informácie nájdeš na svojom profile po registrácii.