V štvrtok 27. apríla sme sme našich 11 účastníkov iNOVEum jarného mentoringu zasvätili do základných pojmov online marketingu, sprevádzaných praktickými ukážkami.

Od tvorby webu k jeho propagácii

Už po tretíkrát sme sa s tímami z mentoringového programu zišli v Coworking Poprad a usporiadali pre nich informačne bohatý workshop. Tentokrát sa ho zhostil Roman Brežný, ktorý sa venuje témam ako online marketing a e-commerce už vyše dekády. Workshop úzko nadväzoval na marcové stretnutie, na ktorom sme preberali desatoro predajného webu, prácu s redakčným systémom WordPress a základy písania dobrých predajných textov (copywriting).

Našich zverencov sme naučili základné pojmy a odprezentovali nástroje, vďaka ktorým môžu svoj nápad predávať a šíriť organicky či formou platnej reklamy. Zadali sme im nejednu úlohu, od definovania a spoznania svojej cieľovej skupiny až po tvorbu cvičného reklamného obsahu. Inoveáci si vyskúšali písanie meta popiskov do vyhľadávačov, ako napríklad Google a spoznali základnú terminológiu a účel webovej analytiky.

Krátke video z workshopu si môžete pozrieť TU.

Ďakujeme za aktívnu účasť a príjemnú atmosféru 😊 Už teraz sa tešíme na štvrtý workshop, v ktorom s dlhoročným odborníkom pozrieme na legislatívne témy od založenia eseročky či živnosti až po správu e-shopov a daňové priznania.