V závere školského roka 2021/2022 sme zavítali na Spojenú školu v Prešove. Podnikli sme tam Biznis fórum pre tridsiatku zvedavých žiakov.

Workshop Ako nájsť nápad

Zámerom podujatia bolo žiakov zoznámiť s technikami hľadania a vymýšľania podnikateľských nápadov, ktoré stojí za to otestovať. Workshopu sa zhostil Juraj Kováč, otec Rozbehni sa! Žiakom ukázal praktické techniky, ako rozpoznávať nové nápady. Následne absolvovali tímové cvičenie generovania kreatívnych nápadov. Ďalej ich vylepšovali metódou J.U.CH a KO.ZA.

Po intenzívnom brainstormingu vzniklo 7 nápadov, ktoré si žiaci medzi sebou odprezentovali. Následne hlasovali o najsympatickejší z nich, pričom prvé tri nápady získali symbolickú sladkú odmenu.

V závere podujatia sme žiakom odprezentovali náš inkubačný program Rozbiehátor, do ktorého sa so svojimi nápadmi môžu prihlásiť a prejsť tak od idey k prvým objednávkam od zákazníkov len za 90 dní. Ak sa žiaci rozhodnú do programu zapojiť, okrem iného získajú možnosť získať podporu pre svoj nápad z celkového balíka až 3000€.