Štvrtok 8.12. sme intenzívne makali so siedmymi stredoškolským tímami, ktoré sa prepracovali až do finále projektu iNOVEum. Podnikli sme pitch kemp v Coworking Poprad, na ktorom sme usilovne chystali a nacvičovali prezentácie biznis nápadov.

Od nápadu k prvým objednávkam len za 8 týždňov 🤩

Zhodnotili sme si trajektóriu dvojmesačného inkubátora, v ktorom sme prešli od vymýšľania podnikateľských nápadov až k prvým objednávkam. V istom bode sa každý tím pobral inou cestou v závislosti od typu produktu, služby i koncového zákazníka. Niekto sa zameral na budovanie testovacieho webu, iný zas na priamy skúšobný predaj v teréne. Odprezentovali sme si nápad po nápade aj s výsledkami. Nejeden tím sa už tešil prvým objenávkam.

Ktoré podnikateľské nápady sa postavia pred porotu?

Je načase predstaviť si sedem stredoškolských biznis nápadov, ktoré sa popri škole a ďalších povinnostiach nevzdali a dotiahli to až sem:

  • 👗 Ekokaps – ekologický kapsulový šatník – (Tatranská Akadémia, Poprad)
  • 🦘 Kloxík – dizajnové vzdušné mikino-tričko s vreckami (OA Murgašova, Poprad)
  • ₿ Krypto v kocke – úvod do kryptomien pre začiatočníkov – diagnostika, konzultácie, rýchlokurz (Gymnázium Javorová, Spišská Nová Ves)
  • ⌨️ Open-Typer – Softvér na výučbu strojopisu s automatizovanou kontrolou a opravou (SPŠ technická, Spišská Nová Ves)
  • 🍫 Školský bufet – predaj drobného občerstvenia v škole (Gymnázium Školská, Spišská Nová Ves)
  • 📐 Požičovňa školských pomôcok – školská požičovňa pomôcok, ako napríklad pravítka, uhlomery, kalkulačky a pod. (OA Murgašova, Poprad)
  • 🏒 Skaláče – neroztrhnuteľné šnúrky pre hokejistov (SPŠ technická, Spišská Nová Ves)

Finálové prezentácie – čo vypichnúť? 🤔

Po úvodnom zhrnutí sme sa pustili do prípravy a nacvičovania prezentácií nápadov. Kažý nápad bude mať na prezentáciu len 4 minúty, preto sme sa museli zamerať na zhrnutie toho podstatného. Aby sme časový limit dodržali, prezentácie sme si následne precvičovali. Už v piatok 9. decembra sa všetci tímy postavia pred porotu zloženú zo zástupcov spoločnosti Nidec Global Appliance, generálneho partnera projektu. Zabojujú o grant pre ďalšiu podporu vo výške 2000€. Všetkým nápadom držíme palce!

Ďakujeme @coworkingpoprad za poskytnutie ich priestorov na náš intenzívny predfinálový workshop.

Video z Pitch kempu si môžete pozrieť na tomto odkaze.