Spoločnosť NAY podporuje Rozbehni sa! programy od roku 2019. Vďaka nej sme inšpirovali k podnikaniu viac ako 10 000 študentov na stovke škôl, naučili základy testovania nápadov viac ako 7200 absolventov rozbiehačského kurzu a podporili 202 podnikateľských nápadov. Vďaka partnerstve s NAY môžeme rozbiehať nápady, za ktorými stoja škálovateľné hmotné produkty. Prinášame vám výber piatich z nich.

 

Dizajnové helmy

Timea je stredoškoláčka a nadšenkyňa motorizmu. S našou pomocou sa pustila do práce na nápade Helmup. Helmy pre motorkárov a motorkárky jej prišli nudné a tak sa rozhodla sprostredkovať ľuďom vizuálny upgrade a navrhovať na prilby rôzne unikátne motívy. Timea zhodnotila skúsenosť s testovaním nápadu veľmi pozitívne a na konci Rozbiehátora dostala finančný grantík v hodnote 500€ pre ďalší rozvoj nápadu od spoločnosti NAY.

 

Detektor úniku stlačeného vzduchu

Adam vynašiel prístroj, ultrazvukový detektor únikov, ktorý na princípe snímania nepočuteľného pásma zvuku identifikuje skryté úniky plynov. Je jednoduchý na obsluhu, veľmi výkonný a odolný proti poškodeniu, čím je vhodný do priemyselného prostredia. Ultrasonic Leak Detector umožňuje firmám identifikovať straty, čím napomáha šetreniu nákladov a redukcii CO2 emisií a zníženiu tvorby uhlíkovej stopy. Obsluha nepotrebuje špecializované školenie personálu. Adam so svojim nápadom získal nejedno ocenenie a zúčastnil sa tiež NAY Feedbacku.

 

Interiérové hojdačky pre deti

Veronika so svojim manželom zostrojila utešené interiérové hojdačky pre malé deti, ktoré obľubujú hojdanie. Rozhodla sa spojiť príjemné s užitočným a dizajnovým a tak vznikli NONI hojdačky. Handmade hojdačky tvorí textilný základ na drevenej konštrukcii a dve laná so závesnou karabínkou a hákom. Veroniku motivovalo prihlásiť sa k nám aj fakt, že si popri dieťati uvedomila, že ju práca dostatočne nenapĺňa. Všetky úlohy od tvorby biznis modelu cez zákaznícky prieskum a online kampaň napriek žiadnej skúsenosti s biznisom hravo zvládla a na konci programu získala od NAY grant v hodnote 1000€.

 

Monitorovací systém pre tlakové nádoby

Partia študentov z STU na čele s Anežkou rozbehli nápad s názvom Cask. Ide inteligentné váhy pre tlakové nádoby prepojené s jednoduchou mobilnou aplikáciou. Systém vybudovali primárne pre gastro sektor, avšak expanzii do iných odvetví sa nebránia. Motiváciou vymyslieť tento systém bolo prevádzkam zrýchliť a zefektívniť chod bežných činností na prevádzke, aby „vláčenie“ sudov, manipulácia s nimi a ich kontrola nepredstavovali žiadny problém. Podarilo sa! 🙂

 

Svietiaci obraz podľa želania

Stredoškoláci Matúš a Milan z Tatranskej Akadémie v Poprade vymysleli drevený vygravírovaný obraz, podsvietený ledkou ovládateľnou pomocou mobilného telefónu. Ich nápad sa v čase vyvíjal vďaka rôznym aha-momentom plynúcich z prieskumu konkurencie, zákazníckemu prieskumu a tiež vďaka radám od našich mentorov. Chalani skúsenosť zhodnotili veľmi kladne a plánujú pokračovať v ďalšom vývoji. Držíme palce!