„Rozbehni sa! mi pomohlo z nápadu vytvoriť funkčný prototyp projektu, ktorý rok od spustenia vyzbieral cez 35 000€ pre slovenských včelárov a založil viac ako 250 nových úľov.“ Adam Gandžala, Adoptuj úľ

Zdroj: noiz.aktuality.sk

PREDSTAVENIE
Adam, mladý chalan z včelárskej rodiny z Mýta pod Ďumbierom, často iba počúval horekovanie svojho otca a iných včelárov o tom, ako je včelárstvo ťažké a ako sa pre zlepšenie nič nedá robiť. Preto v ňom klíčila myšlienka zmeniť to. Začal študovať strednú včelársku školu a vymyslel koncept adopcie úľov, ktorý nemá pomôcť včelárovi len predať med, ale aj navýšiť kapacitu bez potreby výraznejších investícií.

VÝCHODISKOVÝ STAV
Adam sa prihlásil do jedného z inkubačných programov, ktoré sme s Rozbehni sa! organizovali. Jeho nápad hneď zaujal svojou originalitou. Takisto sa nám páčilo, že pochádza z včelárskeho prostredia a vie ako včelári fungujú a čo im komplikuje život. Adam mal síce nosný koncept, ale hneď po prvej konzultácii pochopil, že mu v projekte nesedia čísla a financie. Jednoducho jeho ponuka nebola z pohľadu zákazníka dostatočne lákavá.

RIEŠENIE
To sme spoločnými silami v rámci zákazníckeho prieskumu napravili ako prvé. Stále sme však potrebovali overiť, či potenciálni zákazníci za produkt skutočne zaplatia. Za týmto účelom sme Adamovi pomohli vytvoriť testovací web, kde si mohol zákazník adoptovať úľ za 99€. V počiatočnej fáze u jeho otca, včelára z Mýta pod Ďumbierom. Pomohli sme mu nastaviť Facebook kampane a dostali na web prvých 200-300 návštevníkov. Našim cieľom bolo odmerať, koľko percent ľudí si ponúkanú službu objedná a tak si adoptuje vlastný úľ. Test pre Adamov projekt dopadol veľmi dobre, po prvých dňoch sa mu podarilo získať takmer 10 objednávok a potvrdili sme si, že má projekt potenciál.

VÝSLEDKY
S našou pomocou otestoval svoj nápad iba za 40 hodín čistého času a 60€ priamych nákladov. Adam získal pre svoj projekt štartovací kapitál 3000€ v rámci programu Social Impact Award od Nadácie Slovenskej sporiteľne. Aj vďaka tejto podpore dnes spolupracuje s desiatkami včelárov na celom Slovensku. Za rok činnosti pomohol vzniknúť 250 novým úľom a vyzbieral 35 000€ pre slovenských včelárov.

Bližšie informácie: PODPORA PRÍRODY A VČELÁROV SO SLADKOU ODMENOU.
adoptujul.sk

Chceš aj ty zhmotniť svoj nápad a mať vlastný biznis?

Už nemusíš na nič čakať. Pomôžeme ti rozbehnúť tvoje podnikanie bez rizika a bez omáčok. Registruj sa a získaj zdarma

Základný videokurz ako nájsť, premyslieť a otestovať nápad
Napojenie na komunitu začínajúcich rozbiehačov ako si ty
Pozvanie na bootcamp do tvojho regiónu
Možnosť prihlásiť nápad a získať podporu z 18000€ fondu
Inšpiratívne podcasty úspešných podnikateľov o ich začiatkoch

Všetky informácie nájdeš na svojom profile po registrácii.