Svadobnedokumenty.sk

Svadba bez papierovačiek. Užite si sobáš v zahraničí bez hodín strávených na úradoch.

A. Nápad

Zuzka bola študentkou posledného ročníka vysokej školy. Jej pôvodný nápad bolo organizovať svadby pri mori a zamerať sa na Grécko, kde mala dobré osobné kontakty.

B. Biznis model

Vytvoriť biznis model nebol pre Zuzku problém, v podstate plánovala fungovať ako cestovná kancelária. Pri lekcii B.4 Alternatívy pochopia, čo sme jej v rámci konzultácie naznačovali – existuje viacero organizácií, ktoré sa organizovaniu svadieb venujú – a potrebuje sa odlíšiť.

sd_zuzka

Projekt sa dostal do slepej uličky a Zuzke sme poradili v tejto fáze dve aktivity. Zrealizovať rýchly prieskum konkurencie z pozície fiktívneho zákazníka a spraviť 5-10 rozhovorov so ženami, ktoré mali svadbu pri mori.

C. Prieskum

S prvou úlohou si Zuzka podarila hravo. Ako fiktívna budúca nevesta zisťovala kvalitu zákazníckeho servisu u hlavných konkurenčných služieb. Oslovila e-mailom niekoľko cestoviek a bola prekvapená celkovo nízkou mierou odpovedí. Prišlo však aj niekoľko odpovedí a cenových ponúk a uvedomila, že len „robiť to dobre“ na odlíšenie nemusí stačiť.

Druhou aktivitou bol prieskum u jej kľúčových zákazníkov. Pomohli sme Zuzke nakontaktovať sa na pár žien, ktoré absolvovali svadbu pri mori. Poradili sme jej, aby sa pýtala na ich príbeh a hľadala v ňom to, čo nefungovalo úplne ideálne.

Zistila, že vybavovanie dokumentov potrebných pre uzavretie sobáša pred a po svadbe je celkom nudná a zdĺhavá aktivita. Rozhodla sa preto, neorganizovať celé svadby, ale pomôcť s vybavovaním potrebnej dokumentácie. Tak vznikla koncepcia projektu „svadby bez papierovačiek“ v podobe agentúry, na ktorú môžete outsourcovať vybavovanie nevyhnutnej dokumentácie.

D. Testovanie

Zuzke sme pomohli vytvoriť jednoduchú webovú stránku svadobnedokumenty.sk. Základná hodnotová ponuka pre zákazníka znela: „Užite si sobáš v zahraničí bez hodín strávených na úradoch! Všetky dokumenty na právoplatný obrad vám vybavíme my.“

svadobnedokumenty_web

Cieľom stránky nebolo predať služby Zuzkinej agentúry, ale získať dopyt od zákazníka pre vypracovanie cenovej ponuky. Následne poslať cenovú ponuku pre vybavenie dokumentov na základe krajiny konania svadby a národností nevesty a ženícha.

Zuzka si vytvorila jednoduchú facebook stránku a spustila testovaciu kampaň s cieľom otestovať, či sa nájde niekto so záujmom o službu. Do 24 hodín od spustenia sme museli kampaň vypnúť, pretože Zuzana dostala viac ako 10 dopytov, ktoré potrebovala vyriešiť.

svadobnedokumenty_kampan

Zhodnotenie

Zuzka upravila svoj pôvodný nápad a zistila, že do projektu svadobnedokumenty.sk sa oplatí pustiť. Stálo ju to pár týždňov práce a pár desiatok € pre spustenie webu & kampane. Aktívne komunikuje s pár záujemcami a pripravuje sa na rozbehnutie vlastného podnikania.

OTESTUJ SVOJ NÁPAD. ZÍSKAJ STARTER! S 55% ZĽAVOU