O PROJEKTE

Rozbehni sa! pomáha ľuďom overiť si, či je ich nápad dostatočne dobrý na to, aby z neho mohol byť fungujúci biznis. Pomáhame úplným začiatočníkom a intuitívnym podnikateľov. Za 7 rokov existovania sa nám podarilo:

2000
PODPORA
Naučiť základy testovania nápadov viac ako 2000 ľudí a otestovať viac ako 300 nápadov, z ktorých vzniklo viacero úspešných biznisov.
12000
VZDELÁVANIE
Inšpirovať k rozbehnutiu podnikania viac ako 12 000 študentov na 120 školách a sprostredkovať im viac ako 100 000€ štartovací kapitál.
180000
INŠPIRÁCIA
Natočiť viac ako 50 príbehov úspešných slovenských podnikateľov, ktoré videlo a inšpirovalo k podnikaniu viac ako 180 000 ľudí.

Vízia a misia

Slovensko potrebuje ako soľ novú generáciu, ktorá vie tvoriť, rozbiehať a nečakať „že im niekto dá prácu“. Preto je našou víziou naučiť základy rozbiehaniu nápadov 100 000 ľudí skôr, ako sa postaví diaľnica do Košíc. Aby sme boli tomuto cieľu na stope, chceme každý týždeň “vyškoliť” 100 rozbiehačov. 

R! filozofia

90% nápadov nezarába, pretože nemá žiadnych alebo málo zákazníkov. Sme presvedčení, že prvá fáza podnikania je nepodnikanie. Na začiatku totiž nepodnikáš, ale testuješ, či sa oplatí začať. K tomu nepotrebuješ logo, zakladať firmu či kódiť appky. Potrebuješ rýchlo a lacno otestovať, či si niekto produkt alebo službu predobjedná.

11-krokový proces

Vytvorili sme 11-krokový proces, ako prejsť od nápadu k prvým zákazníkom. Naučí ťa rozpoznávať nové nápady a posudzovať ich potenciál. Premyslieť biznis model a odlíšiť ho od konkurencie. Spraviť skúšku správnosti nápadu cez čísla a zákaznícky prieskum. Vytvoriť prototyp a otestovať záujem na jednoduchom webe.

Autor projektu

Zakladateľom Rozbehni sa! je Juraj Kováč. Už viac ako 7 rokov sa venuje testovaniu nápadov. Pomohol otestovať viac ako 300 nápadov a je autorom štartovacieho balíka a videokurzu. Je takisto garantom projektov Social Impact Award, iNOVEum a členom Alumni Hall of Fame. Za rozvoj podnikavosti na školách získal ocenenie Generácia 3.0 a LEAF Award.

R_logo_bielev2

Rozbehni sa aj ty!
Absolvuj videokurz a získaj štartovací balík zdarma