Odštartovali sme inkubačný program Rozbiehátor! Máme za sebou bootcampy a prihlásené nápady teraz pracujú na úvodnom zadaní. Pozrite sa, čím sme si už prešli a čo nás čaká v ďalších krokoch.

 

1. Ako bolo na bootcampoch?

Vynikajúco! 🙂 V týždni od 2. do 6. marca sme zorganizovali bootcampy v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach. Posledný, košický bootcamp sme vysielali aj naživo a pripojilo sa k nám viac ako 200 divákov z celého Slovenska.

Išlo o úvodnú časť inkubačného programu Rozbiehátor, do ktorého sa tento rok prihlásilo až 250 podnikateľských nápadov.  Tento inkubačný program pomáha ľuďom otestovať ich podnikateľské nápady, vypracovať biznis model a web na mieru, podstúpiť svoju prvú online marketingovú kampaň, získať prvé predobjednávky či zákazníkov a vo finále zabojovať o finančnú podporu z 18000€ fondu.

Na bootcampe bolo prihláseným tímom alebo jednotlivcom predstavené úvodné zadanie, na základe ktorého prebehne selekcia nápadov. Taktiež sa zúčastnení zapojili do networkingových aktivít, kde navzájom konzultovali a vylepšovali rozvojové otázky k svojim nápadom. Táto časť programu zožala na všetkých bootcampoch veľký úspech – skupinky rozbiehačov už organizujú spoločné virtuálne stretnutia, aby svoje nápady mohli posúvať vpred aj takouto interaktívnou formou.

 

2. Čo sa práve s nápadmi deje?

Tímy a jednotlivci v tejto chvíli pracujú na úvodnom zadaní, na základe ktorého prebehne selekcia nápadov, ktoré postúpia do ďalších fáz inkubačného programu.

Úvodné zadanie je potrebné vypracovať a odoslať do 3. apríla 2020, pričom selekcia nápadov prebehne v dňoch od 6. do 8. apríla. Celý harmonogram Rozbiehátora nájdete TU.

 

3. Ako vyzerajú prihlásené nápady v číslach? Pozrite si túto infografiku: