Časté otázky

Zisti všetko podstatné o celkovej filozofii, kurze a diagnostike.

Základné otázky

90 % nápadov nezarába, pretože produkt alebo službu nikto nechce. Ak máš nápad na podnikanie, mal by si čo najrýchlejšie a najlacnejšie otestovať, či je oň záujem. Ak to nespravíš, je veľmi pravdepodobné, že investuješ kopec času a peňazí do niečoho, čo nebude fungovať.

To nikto nevie povedať. Preto ťa naučím ako nápad otestovať v malom a neinvestovať do neho zbytočne veľa času, peňazí a nádejí. Testovanie nápadu v malom ti umožní upravovať tvoj nápad “za behu” na základe spoznávania zákazníckych potrieb. To zvýši jeho šance na úspech. Je úplne bežné, že „zafunguje“ až tretia či štvrtá verzia pôvodného nápadu.

Nič sa nedeje. Najhoršie, čo sa môže stať, že investuješ dajme tomu 50 hodín svojho života a 75€ do nápadu, ktorý nefunguje. Kopec vecí sa pri tom naučíš a vôbec sa nepopáliš. Stane sa z teba rozbiehač level 2. Vyberieš si iný nápad a otestuješ, či sa s ním oplatí začať.

Na čo by mi bol? Ja sa živím tým, že pomáham iným rozbehnúť ich nápady. Ak by som len jeden nápad “ukradol”, tak prídem o všetok kredit, ktorý som si dlhé roky budoval. Ak sa do podnikania nakoniec pustíš, tak pochopíš, že nápady sú jednoduché. Ich realizácia, to je to ťažké. Samozrejme, garantujem ti, že o tvojom nápade či obsahu našich konzultácií zachovám mlčanlivosť.

Investujú svoj čas a peniaze do zbytočných vecí. Pre otestovanie nápadu je úplne zbytočné zakladať firmu, vymýšľať slogan a logo, vyvíjať mobilnú aplikáciu, prenajímať sklad či kanceláriu, tlačiť vizitky alebo získavať štartovací kapitál. To sa deje až potom, ak si overíš, či existuje niekto ochotný za tvoj nápad zaplatiť.

Ak nevieš, ako začať, objednaj si úvodnú jednorázovú rýchlokonzultáciu na rozbehnisa.sk/tahak. Za 15 minút si prejdeme všetko dôležité. Pomôžem ti “prepnúť sa” do testovacieho módu a premyslieť ako otestovať tvoj nápad v malom. Vyjasním ti cestu, čo spraviť ako prvé a čo úplne vypustiť.

Spolupracujem s mnohými ľuďmi, ktorí už podnikajú. Zvyčajne ide o intuitívnych podnikateľov, ktorí sa do podnikania pustili hlava-nehlava a metódou pokus-omyl. Zisťujú, že ich nápad naplno neuživí a rozmýšľajú, čo s tým. Pomáham im upraviť ich nápady, odlíšiť ich od konkurencie a rýchlo otestovať, ktorým smerom sa vybrať.

Ak si “holoritník” a začínaš úplne od nuly, vyhni sa akýmkoľvek “kamenným biznisom”. Tým myslím akúkoľvek prevádzku typu pizzéria, kaviareň, predajňa či penzión. Máš strašne veľa nákladov a príjmy v nedohľadne. Takisto nechoď do portálov a biznisov, ktoré vyžadujú “trhovisko”. Budú fungovať len vtedy, ak budeš mať kopec kupujúcich a predávajúcich, čo je veľmi náročné a drahé.

Otázky k R! kurzu

Ak zistíš, že ti kurz nepomáha, môžeš do 14 dní získať svoje peniaze späť bez udania dôvodu.

Kurzom prešlo viac ako 300 rozbiehačov a vybrané rozbehnuté firmy si môžeš pozrieť v mojom portfóliu.

Ideálna kombinácia je objednať si spolu s diagnostikou tvojho nápadu aj online kurz. Je to preto, že často sa na kurz v rámci diagnostiky odvolávam. Zároveň ti poskytne nevyhnutné základy k rozbehnutiu akéhokoľvek nápadu.

Na kurze som pracoval niekoľko rokov s cieľom vytvoriť jednoduchý návod, ako krok po kroku postupovať v úplných začiatkoch rozbiehania podnikania. Každá jedna lekcia bola niekoľkokrát upravovaná a vylepšovaná na základe konzultácií s viac ako 200 rozbiehačmi.

Určite áno. Pochopíš základy tvorby predajných webov a budeš si vedieť “vyklikať” web sám. Ak na to nebudeš mať čas alebo to budeš chcieť nechať v rukách expertov, môžeš si vybrať niekoho z našich referencií.

Týmto informáciám sa v kurze nevenujeme, keďže nastupujú až po otestovaní nápadu. Nájdeš ich prehľadne popísané napríklad na podnikajte.sk

Otázky k R! Diagnostike

Výstupom diagnostiky je dokument, ktorý obsahuje nasledovné časti: (1) zhodnotenie biznis modelu a tipy na jeho vylepšenie, (2) analýza konkurencie a návrh na odlíšenie v podobe matice konkurencie, (3) skúška správnosti nápadu cez čísla a prepočítanie nákladov a predajnej ceny produktov alebo služieb a (4) návrh prototypu a otestovania nápadu čo najrýchlejšie a najlacnejšie. Dokument si prejdeme v rámci individuálnej konzultácie

Jej cieľom je nenechať nápad tak a vyskúšať si jeho implementáciu. V rámci implementačnej konzultácie sa porozprávame, ako vnímaš diagnostiku z odstupu a s akými prípadnými prekážkami si sa pri jeho implementácii stretol.

Diagnostika nápadu je plnohodnotná cez telefón alebo skype. Ak sa chceš stretnúť osobne, môžeme si dohodnúť stretnutie v Ostrave, kde žijem, alebo v Bratislave, kde som 2 až 3-krát za mesiac. Preferujem však online konzultáciu, ktorá nás nelimituje časom a ani miestom.

Ak zistíš, že ti diagnostika nepomohla, môžeš do 14 dní získať svoje peniaze späť bez udania dôvodu.

Diagnostiku absolvovalo v posledných 3 rokoch takmer 100 rozbiehačov a vybrané rozbehnuté firmy si môžeš pozrieť v našom portfóliu.

Diagnostika ukáže nedomyslené miesta tvojho nápadu a nasmeruje ťa, ako postupovať pri jeho testovaní. Nič sa však nemení na základnej koncepcii, ktorú učím = nutnosť otestovať nápad v malom u reálnych zákazníkov, aby sa zistilo, či je o nápad záujem. S diagnostikou zvýšiš šance, že testovanie dopadne úspešne. Takisto ti testovanie nápadu v malom umožní upravovať tvoj nápad “za behu” na základe spoznávania zákazníckych potrieb. To tiež zvýši jeho šance na úspech.

WordPress Theme built by Shufflehound. © Rozbehni sa! 2018