Aquarco

Aquarco je inovatívny ekosystém kombinujúci akvárium a záhradku, v ktorej si vypestuješ vlastné bylinky.

A. Nápad

S tímom AquaGrow (pôvodný názov) sme sa stretli v rámci rozbiehačského workshopu, ktorý sme organizovali na pôde Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. Ich nápadom bolo dizajnový aquaponický systém kombinujúci akvárium a mini záhradku.

B. Biznis model

Tím v zložení Tomáš (ideamaker), Patrícia (marketing) a Števo (dizajn) nemal veľký problém s vytvorením biznis modelu. Takisto si hravo poradili so základnými kalkuláciami a testovacou cenou. Ich biznis model v kocke vypadal takto:

a3

Odlíšenie od konkurencie bolo v troch oblastiach. Aquarco malo mať krásny dizajn a slúžiť ako dizajnový bytový doplnok. Takisto autori pozicionali produkt ako doplnok k zdravému životnému štýlu. Poslednou konkurenčnou výhodou bola nízka konkurencia v Európe. Mini aquaponické systémy sa dali kúpiť hlavne v USA.

C. Prieskum

Cieľom prieskumu je stretnúť sa s 5-10 potenciálnymi zákazníkmi a okrem tipov na vylepšenie získať prvé dojmy zo zákazníckych reakcií. Táto fáza nebola pre tento produkt kľúčová, pretože základné overenie záujmu už bolo spravené iným spôsobom. Obdobný produkt mal veľký úspech v rámci kickstarter.com kampane v USA kde vyzbieral takmer 250 000 USD.

aquarco_kick

D. Testovanie

Príprava sériovej výroby je vcelku finančne náročná a tak sa autori rozhodli koncept otestovať. Vytvorili 4D model produktu a jeho ilustračné fotky. Tie umiestnili na testovací web projektu a spustili kampaň s možnosťou predobjednať produkt na www.aquarco.com

aquarco_mock

V rámci predobjednávky musel záujemca vyplniť kompletne svoje fakturačné údaje a predobjednať si Aquarco s 25% zľavou. Predajná cena bola stanovená na 129€. Tím otestoval viacero facebook inzerátov a na svoj testovací web priniesli stovky návštevníkov. Po prvom týždni kampane získali pár predobjednávok, čo ich nesmierne potešilo.

E. Zhodnotenie

Aquarco tím otestoval mieru záujem o produkt v slovenských podmienkach. Po testovaní sa rozhodli do projektu ísť naplno a podarilo sa im získať pre svoj projekt investíciu a mentoring od biznis anjela.

OTESTUJ SVOJ NÁPAD. ZÍSKAJ STARTER! S 55% ZĽAVOU