Prečo rozbehol Adam projekt Adoptul úľ…

Adam rozbehol nápad Adoptuj úľ. Za rok činnosti pomohol vzniknúť 200 novým úľom. Svoj nápad otestoval v malom za 40 hodín a 60€ priamych nákladov. Prečítaj si ako to celé vzniklo…

Ako ťa nápad „napadol“?
Počúval som problémy okolitých ľudí. Keďže som isté obdobie bol veľa vo včelárskej komunite, najčastejší problém bol nedostatok financií. Každý včelár vie, že od štátu nič nedostane, takže som sa snažil nájsť cestu, ako im tie financie zohnať. Po mnohých úpravách, testoch, pokusoch a omyloch postupne vznikol finálny nápad Adoptuj úľ.

Koľko času a peňazí ťa stálo prejsť od nápadu k prvým zákazníkom?
Približne dobu drvania SIA vzdelávania. Ak by som to ale zkompresoval do hodín kt. som tomu venoval tak týždeň sústredenej práce do 60€.

Aké je tvoje hlavné ponaučenie pre rozbiehanie nápadov?
Nezamilovať sa do nejakej idei. Otestovať ju, zistiť, či má reálnych zákazníkov a hlavne urobiť si matiku, aby som po roku u účtovníka neplakal.

Prečo podnikáš? prečo sa oplatilo začať?
Aby som mohol v kľude spávať. Byť len zamestnancom a nič iné okrem toho nerobiť by ma priviedlo do ústavu. Meniť životy ľudí k lepšiemu, to je vec ktorá ma u toho drží aj v nie úplne príjemných chvíľach

Čo by si odkázal ľuďom, ktorí o rozbehnutí vlastného nápadu len uvažujú?
Hneď začni testovať. Možno v hlave roky kvasíš nefunkčný nápad čakajúc na investora ktorý nepríde. Čím skôr otestuješ, tým skôr sa vieš posunúť k inému nápadu.